RüyaSorularınız

Rüyadan Uyandığımda Yaşadığıma Sevindim

Rüyamda hiç yüzünü görmediğim kötü adamlardan kaçıyordum. Daha sonra kız kardeşimle birlikte helikopterin ayaklarından tutup gökyüzünde fazla dolaşmadan bir gökdelenin tepesine bırakılıyoruz cam kenarında içerdekilerden yardım istiyoruz.

Kız kardeşim bağırıp çağırdıktan sonra yakında bir cam açıyor ortam bir anda değişiyor ve eve geliyoruz. Kötü adamlara benim suçlu olduğumu söylüyorum onlarda beni öldürmeye niyetleniyorlar. Yanımda bir tek annem beliriyor ona sarılıyorum ağlaşıyoruz. Uyandığım da gerçek sandım hocam. Bu rüyam şeytani midir rahmani midir?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, rüyalar hayra yorulmalıdır. Anladığımız kadarı ile anneniz sizi çok seviyor ve siz annenize her şeyde güvenebilirsiniz. Tabi ki her anne güvenilirdir. Ancak bu rüyada size daha net bir mesaj var. Yüce Mevla’mız rüyanızı hayra çevirsin. Sizi etkileyen bir rüya gördüğünüzde sadaka vermekte büyük hayırlar vardır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

 1. Hocam anneannem rüyasında birilerinin öldüğünü görüyor ve bu gerçekleşiyor. Örneğin dedem ölmeden 1 hafta önce bir odada iki dana görmüş dayısının evinde,anneannemde rüyasında da bir öldüğü için çok ağlıyormuş. Ve 1 hafta sonra dayısının oğlu öldü akşamında da hayatımda en sevdiğim kişi dedem öldü. Anneannemin gördüğü rüyalar nasıl gerçekleşiyor?
  Ayrıca eskiden de annesinin öldüğünü görmüş, ancak 1 hafta sonra babası ölmüş.
  Daha önce kendisini tabutta ölü görmüş. Bu neye işaret?

 2. hocam ben hep rüyamda öldüğümü görüyorum annem ve abim benim balkondan düştüğümü görüyor neden

 3. Hocam ben nişanlıyım ama içimde bir mutsuzluk huzursuzluk bir sıkıntı hep evlenmek yuva kurmak istiyorum sonra böyle içim içimi yiyor evlenince mutsuz olacakmışım gibi sevinemiyorum hep bir mutsuzluk içimde nedeni nedir ne yapmalıyım yardım?

 4. Değerli kardeşim, kötü bir rüya gördüğünde yüksek ihtimalle şeytandandır. Fakat hiç endişelenme, bir anlam vermeye çalışma, Allah’a sığın ve sık sık euzu çek. Felak, nas ve ayetel kürsi oku.
  Bundan tamamen kurtulmak için ise yaptığın günahları düşün ve bunlardan tövbe et. Bu durum Kuran-ı Kerim’de durum şöyle anlatılmaktadır.
  Şuara 221- Şeytanların kime musallat olacağını size haber vereyim mi?
  222- Onlar günaha, iftiraya ve yalana düşkün olan herkese inerler!
  Zuhruf 36- Kim kurandan gafil olursa biz ona bir şeytan musallat ederiz. Ve o onun yakın dostu olur.

  Gördüğün üzere Allah’ı dost edinmez isek dostumuz şeytan oluyor. Kulluğumuzu layığınca yerine getirmeye çalışmalı ve her türlü kötülükten Allah’a sığınmalıyız.
  Allah’a emanet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu