Rüya

Rüyada Şeytanı Gördüm Çok Korkuyorum Bir Dua Tavsiye Eder misiniz?

Rüyada Şeytanı gördüm çok korkuyorum bir dua tavsiye eder misiniz?Saygı değer hocalarım, Es Selamü Aleyküm. Sabah namazına uyanabileyim diye 3 Kevser Süresini okuyup yattım. Rüyamda eşim, eşimin annesi ile iş yerimizde idik. Eşimin elinde büyük bir paket vardı. Ona ne olduğunu sordum. Bana “Sana hediye aldım” dedi ve arkamdan kendi annesine kaş göz işareti yaptı. Sonra bir anda evdeydik ve bana sarıldı ama bir anda 2 tane daha el belirdi. Bende “Sen sahtekarsın” deyip ellerini kıvırdım ve kendimden uzaklaştırdım.

Rüyadan uyandığımda hemen gidip abdest aldım ve tesbih çektim ama çok korkuyorum ve uyuyamıyorum. Eşim Allah hakkı için çok iyi insandır. Beni korkutan şeytandan başka bir şey değildir. Allah rızası için böyle durumlarda hangi tesbihatı okumalıyız. Kendimden şüphe etmeye başladım. Eşim bana sürekli “Namaz sana iyi gelmedi, doktora gidelim” diyor. Oysa ben ilk kez her şeyi bu kadar net görebiliyorum. Sizin gibi inanan, akıllı ve mümin kardeşlerim olduğu için çok Şükür Mevla’ma.

Cevap: Sizin durumunuzun neden kaynaklandığını aslında eşinizin sözünden daha iyi anladık. Eşinizin “Namaz sana iyi gelmedi, doktora gidelim” sözünden namaza yeni başladığınız ortaya çıkmakta. Dolayısı ile namazla birlikte manevi hayatınızda da yükselmektesiniz. Hal böyle olunca bu durumu gören şeytan veya şeytanlar size fırsat vermemek için çıkmış olduğunuz bu güzel yoldan alı koyabilmek için elinden geleni yapacaktır. Siz sabrı elden bırakmayın ve samimiyetinizi yüce Mevla’mıza, kararlılığınızı ise şeytana göstermelisiniz. Bu yaşamış olduğunuz durumu sizin gibi bir çok Müslüman kardeşiniz yaşamaktadır. Sizin eşinizin sözlerinin aksine doktora değil yüce Mevla’nıza ihtiyacınız var. Bol bol dua etmelidir unutmayın ki şeytanın sizin üzerinizde vesvese vermekten başka hiç bir etkisi yoktur. Yüce Mevla’mız bu konu ile alakalı şöyle buyurmuştur.

“Gerçek şu ki, iman edenler ve Rablerine tevekkül edenler üzerinde onun (şeytanın) hiçbir zorlayıcı-gücü yoktur. Onun zorlayıcı-gücü ancak onu veli edinenlerle, onunla O’na (Allah’a) ortak koşanlar üzerindedir.” (Nahl Suresi, 99-100)


Siz rabbinize tevekkül edin, zira mutlaka yardımına kavuşacaksınız. Rüyada eşinizi o halde görmenizde sizi sıkıntıya sokmasın. Zira şeytanlar rüyada bir çok sevdiğinizin kılığına girebilir. Siz her gördüğünüzü şeytan zannetmeyin ve korku içerisinde olmayın. Yatmadan önce ve gün içerisinde fırsat bulduğunuz zamanlarda Ayetel Kürsi ayetini okuyunuz. Bununla birlikte Felek ve Nas surelerini okumanızda faydalı olacaktır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. :)) bu şekil hristiyanların şeytana haç tutma sahnesi geliyor gözüme. Şeytanı gördüm ne okuyum :(( Kardeşlerim öyle olsa camii de safları sık tutun şeytan girmesin araya derlermiydi… hani kelin ilacı olsa diyecem … Neyse ben soruyu soran kardeşime gerçi epey yol almıştır bu konuda ama namaza kalkmak için 3 kere dua okumak felan olmaz kendini erken kalkmaya alıştırmak istiyorsan öncelikle ERKEN uyumalısınız. Rabbim elbette dileyene yardım edecek. Abdest surelerini bulup okuyun ve KURAN'ı KLAVUZ alın dolayısıyla dini sadece ALLAH'a has yaşamaya başlayın. Sureleri türkçesini okuyup ALLAH'ın o hani " öğüt alan yok mu" sorusuna muhatap olup yaşamınızı gözden geçirin. "evlatlarınız ve mallarınız sizi ALLAH yoluna gitmekten alıkoymasın." daha nice güzel ALLAH'ın hadisleri vardır KURAN'da biz bırakmışız ALLAH'ın hadislerini buharigillerin uydurdukları peşine düşmüşüz. Rabbim izniyle elbette dos doğru yola klavuzlananlardan oluruz. selam ve duayla hoşçakalın.

  2. Selamın aleykum Rüyamda şeytanı gördüm ve başladım dua ve sureler Okumaya şeytan yaklaşamadı bana ve uzaklaştı ve çılgın bir şekilde büyük bir elektrik direğinin tepesinde çılgınca hareketler yaptı her yerden kıvılcımlar çıkıyordu. Bu rüyanın anlamı nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu