Mahrem Konular

Rüyada Mastürbasyon Yaptığımı Düşünerek Uyanıyorum

Rüyada mastürbasyon yaptığımı düşünerek uyanıyorum. Genelde bir ıslaklık olmuyor , ama bazen bir damla şeklinde iz görüyorum bu meni olabilir mi? çok az küçük bir leke miktar olarak bu meni olabilir mi bilmiyorum… Artık vesveseye düştüm . İkinci bir sorumda ramazanda böyle bir şey için gusül almam gerekecek mi oruç konusunda ve namaz konusunda çok hassasım lütfen yardım edin .

Cevap: Değerli Ziyaretçimiz, sorularınıza kısaca cevap verelim. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki rüyada mastürbasyon yaptığımı görüyorum diyorsunuz. Eğer gördüğünüz bu rüyada cinsel boşalma geçekleşiyor ise gusül almanız gerekmektedir. Fakat sadece kendimi yaparken görüyorum diyor iseniz sabahleyin gördüğünüz bir damla miktarı sıvı mezidir ve bu nedenle gusül almanıza gerek yoktur.

Konu ramazan ve oruca gelince örneğin gece oruca niyet edip yattınız ve sabah kalktığınızda eğer cinsel boşalma yaşadı iseniz bu orucunuza zarar vermemektedir. Lakin suyu yutmayacak şekilde dikkatli olarak gusül abdestinizi almalısınız.

Konu vesvese konusuna gelince vesveseye kulak asılmamalı ki asıldığı taktirde vesvesenin sonu gelmeyecektir.Siz verdiğimiz kurallara dikkat edin yapmanız gerekeni yapın ve ben bu işi olması gerektiği gibi yaptım bundan ötesi vesveseden ibarettir deyin. Bu konu ile alakalı olan Vesvese Nedir ? Bu Durumda Ne Yapılmalı? başlıklı konuyu ziyaret edebilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu