RüyaSorularınız

Rüya Anlatmanın Uygun Olmadığı Doğru Mudur?

Hocam, rüyamızda gördüğümüz olayları ve yaşananları anlatmamız uygun değil midir? Rüya anlatmanın uygun olmadığı doğru mudur?

Değerli ziyaretçimiz, rüya gören kişi dilediği vakit anlatabilir. Dinimizde bu konuda yasak olmamakla birlikte tavsiyeler vardır. İslam dininde tavsiye edilen gördüğümüz rüyaları hayra yoracak ve güvenilir kişilere anlatmaktır. Örneğin bir rüya gördünüz ve bu rüya hoşunuza gitmeyen bir rüyaydı. Fakat siz bu rüyayı paylaşmak ve birine anlatmak istiyorsunuz.

Bu gibi durumlarda rüyayı anlatabileceğiniz güvenilir biri yok ise o rüyayı kimseye anlatmamak tavsiye edilmiştir. Rüya konusu ciddi bir ilim konusudur. Ki bu nedenle sitemizde rüya tabirlerine yer vermemekteyiz.  Zira görülen her rüya kendi başına yorumlanmalıdır. Örneğin rüyada sarı renk görmek şu anlama geliyormuş diyerek bir yorum yapmak yanlış olacaktır. 

İşte tamda bu nedenle biri rüyasını bize anlattığında gereksiz yorumlar yapmak yerine Yüce Mevla’mız görmüş olduğun rüyayı hayra çevirsin demek çok daha doğru olacaktır. Özetle, rüyalar muhabbet konusu yapılarak anlatılmamalıdır. Ancak biriyle paylaşmamız gerektiğini düşünüyorsak ve çevremizde aklıselim güvendiğimiz biri var ise gördüğümüz rüyayı anlamamızda bir sakınca yoktur.

Ayrıca Bakınız: Rüya Görünce Ne Yapmalı?

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu