RüyaSorularınız

Rüya Anlatmanın Uygun Olmadığı Doğru Mudur?

Selamınaleyküm hocam, rüyamızda gördüğümüz olayları ve yaşananları anlatmamız uygun değil midir?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, rüya gören kişi dilediği vakit anlatabilir. Ancak İslam dininde tavsiye edilen rüyaları hayra yoracak ve güvenilir kişilere anlatmaktır. Örneğin bir rüya gördünüz ve hoşunuza gitmedi ve paylaşmakta istiyorsunuz. Bu gibi durumlarda suya anlatılabileceği ifade edilmiştir. Ancak rüya konusu ciddi bir ilim konusudur. Ki bu nedenle sitemizde rüya tabirlerine yer vermemekteyiz.  Zira görülen her rüya kendi başına yorumlanmalıdır. Örneğin rüyada sarı renk görmek şu anlama geliyormuş diyerek bir yorum yapmak yanlış olacaktır. 

İşte tamda bu nedenle biri rüyasını bize anlattığında gereksiz yorumlar yapmak yerine Yüce Mevla’mız görmüş olduğun rüyayı hayra çevirsin demek çok daha doğru olacaktır. Özetle, rüyalar muhabbet konusu yapılarak anlatılmamalıdır. Ancak biriyle paylaşmamız gerektiğini düşünüyorsak ve çevremizde aklıselim güvendiğimiz biri var ise gördüğümüz rüyayı anlamamızda bir sakınca yoktur.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu