İslam Alimi

Rıza Bahçesine Bir Gül Dikmenin Sevinci İle Yaşamak Ne Demektir?

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

Rıza Bahçesine Bir Gül Dikmenin Sevinci İle Yaşamak Ne Demektir?Hamd âlemlerin Rabbine, salât ve selam şefaatçimiz, Habibimiz, önderimiz, insanların en hayırlısı tevhid ve sünnet muallimi Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem’e ashabına ve onun yolunda gidenlere olsun.

İşte bir günün sabahına bizi kavuşturan, Yüceler Yücesi Allah (c.c.)’a Şükürler olsun. Semada Melekler müminlere gülümser iken, hayatımız anlamak ve nefsimizle verdiğimiz mücadelenin zaferini, şaşkınlıkla izlerken âleme nur taşımaktadır bu mübarek sabahta. Allah rızası için yardıma muhtaç olana koşan, sevgiye muhtaç olana sevgi ile koşan müminler, sevaplarını almanın sevinci ile her gün kucaklaşır iken, kapalı olan gönül kapılarımızı sonuna kadar açar iken, Nur kokan gül kokan Resul Cennette bizler gülümsemektedir. Çünkü Allah’ın rızasına karşılıksız koşanlar cennete bir gül diker bir ağaç diker gibi sevap kazanıyor. Etrafımızda birçok gönül kapısını vefa komşuluk kapısın kapatmak için uğraşanlar, bugün hezimeti yaşamanın kahrı ile karanlık odalarında, hapis olmanın pişmanlığını başarısızlığını yaşar iken, Allah rızası için gönülde kapı komşunun halini soran müminler Rıza kazanma yolunda cennete güller dikmenin sevinci ile yaşar, gül kokan Resul ötelerde gülümser. Bundan daha kıymetli ne olabilir mümin için?

Gönlümüzdeki Nur Kur’an ve Nur Sünneti ve İslam’ı karalamak için uğraşanlar, aramızdaki kardeşlik kapılarını kapatmamız için, çirkin planlar kuranlar, zevki sefa ile bu dünya yaşanmalı diyerek nefis ve şeytan peşinde koşanlar, müminlerin bugün kardeşlik gücü ile birbirlerine sarılmaları yüzünden, kahr olacaklardır.

Gece ve gündüzü bu Ramazan ayında Salih amel ile Kuran ve salâvat zikri ile merhamet ile yardımlaşma ile geçiren müminlerin sevabına kavuşur mümin Allah’ın rızası için yürüyenler, bugün sevinç neşe mutluluk ile merhamet ile Kuran ve gül kokan Resul kardeşliği ile sarıldığı, rıza kapısına koşmaları her gün sanki bir bayram sabahıdır. Her anın her duanın hemen kabul olduğu, tövbe edenlerin tövbesinin kabul olan sevabını alan müminlerin coşkulu sevincini rıza kapısına koşarak o anın sevincini her an her saniye kazanır iken, Rıza Bahçesine Bir Gül Dikmenin Sevinci İle Yaşamanın her gün onlar için bir bayram sabahıdır… Yakarışların nur nur semaya vardığı gözyaşı içinde, zulüm altında kalan müminlere kurtuluşu için duaların yapan mümin, Rıza Bahçesine Bir Gül Dikmenin Sevinci İle Yaşamaktadır her gün…

Gece ve gündüz, gündüz ve akşam müminleri sever, müminde bunları sever, beş vakit secde ile Yüce Rahman’a secde ile varılan anların müjdecisi olan bu anları müminler pek çok sever… Gözlerinde yaşlar ile secdeye kapanarak, müminlerin gördüğü zulüm için ağlayan, karanlığın en karanlık anında, halisane duygularla müminlerin selameti için dua edenlerin ve ibadetlerin kat kat sevabını alan müminlerin riyasız, gösterişsiz Salih amel işleyenlerin sevinç ile kucaklaşmalarının sabahıdır Rıza Bahçesine Bir Gül Dikmenin Sevinci İle Yaşamanın sevincini yaşayar müminin.
Sıcak yataklarını gece namazı için terk kalkanların, seher vaktinde temiz niyetlerle Yüce Allah için sabah namazı ile uykusunu yine böldüğü o rıza anında fazlası ile sevap ile karşılığın aldığı, Cennetten selam gönderen Resul özlemine oraya vardıklarında inşallah kavuşmalarının sevincinin kokusunu aldıkları sabahtır bu rıza sabahıdır… Başı okşanmış bir yetim çocuğun sevinci gibi sevinçlidir müminler bu her günün sabahında… Rıza bahçesine, bir gül dikmenin sevinci ile yaşamanın sevincidir bu sabah, her sabah her akşam her gece sabahı… İslam âlemi’nin uyanışına vesile olması dileği ile cümlemizin, Rıza kapısına koşarak Yüce Allah’ın rızasına cennete bir gül ve ağaç dikmesi dileği ile. Selam ve dua ile.

Mehmet Aluç (Kul Mehmet)


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1415
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ