İslam Alimi

Rıza Bahçesine Bir Gül Dikmenin Sevinci İle Bugün Ramazan Bayramı

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

rmz3

Hamd âlemlerin Rabbine, salât ve selam şefaatçimiz, Habibimiz, önderimiz, insanların en hayırlısı tevhid ve sünnet muallimi Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem’e ashabına ve onun yolunda gidenlere olsun.

İşte bir bayram sabahına bizi kavuşturan, Yüceler Yücesi Allah (c.c.)’a Şükürler olsun. Semada Melekler müminlere gülümser iken, hayatımız anlamak ve nefsimizle verdiğimiz mücadelenin zaferini, şaşkınlıkla izlerken âleme nur taşımaktadır bu mübarek Ramazan bayramı sabahında. Oruç tutan müminler, sevaplarını almanın sevinci ile bugün kucaklaşır iken, kapalı olan gönül kapılarımızı sonuna kadar açar iken, Nur kokan gül kokan Resul Cennette bizler gülümsemektedir. Etrafımızda birçok gönül kapısını vefa komşuluk kapısın kapatmak için uğraşanlar, bugün hezimeti yaşamanın kahrı ile karanlık odalarında, hapis olmanın pişmanlığını başarısızlığını yaşayacaktır.

Gönlümüzdeki Nur Kur’an ve Nur Sünneti ve İslam’ı karalamak için uğraşanlar, aramızdaki kardeşlik kapılarını kapatmamız için, çirkin planlar kuranlar, zevki sefa ile bu dünya yaşanmalı diyerek nefis ve şeytan peşinde koşanlar, müminlerin bugün kardeşlik gücü ile birbirlerine sarılmaları yüzünden, kahr olacaklardır.

Gece ve gündüzü bu Ramazan ayında Salih amel ile Kuran ve salâvat zikri ile merhamet ile yardımlaşma ile geçiren müminlerin, bugün sevinç neşe mutluluk ile merhamet ile Kuran ve gül kokan Resul kardeşliği ile sarıldığı, bayram sabahıdır. Her anın her duanın hemen kabul olduğu, tövbe edenlerin tövbesinin çok olduğu Ramazan ayında sevabını alan müminlerin coşkulu sevincidir, bu bayram sabahı… Yakarışların nur nur semaya vardığı gözyaşı içinde, zulüm altında kalan müminlere kurtuluşu için duaların yapıldığı bu ayda, bu sabah müminlerin kardeşlik bayramıdır.

Gece ve gündüz, gündüz ve akşam müminleri sever, müminde bunları sever, beş vakit secde ile Yüce Rahman’a secde ile varılan anların müjdecisi olan bu anları müminler pek çok sever… Gözlerinde yaşlar ile secdeye kapanarak, müminlerin gördüğü zulüm için ağlayan, karanlığın en karanlık anında ,halisane duygularla müminlerin selameti için dua edenlerin ve ibadetlerin bu Ramazan ayında kat kat sevabını alan müminlerin riyasız, gösterişsiz Salih amel işleyenlerin sevinç ile kucaklaşmalarının sabahıdır bu bayram sabahı…

Sıcak yataklarını terk ederek sahura kalkanların, seher vaktinde temiz niyetlerle Yüce Allah için oruç tutmanın karşılığın aldığı, Cennetten selam gönderen Resul özlemine oraya vardıklarında inşallah kavuşmalarının sevincinin kokusunu aldıkları sabahtır bu bayram sabahı… Başı okşanmış bir yetim çocuğun sevinci gibi sevinçlidir müminler bu bayram sabahında… Rıza bahçesine, bir gül dikmenin sevinci ile yaşamanın sevincidir bu sabah bayram sabahı… İslam âleminin uyanışına vesile olması dileği ile cümlemizin, Ramazan bayramı mübarek olsun kardeşlerim. Selam ve dua ile.

Mehmet Aluç (Kul Mehmet)


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ