NamazSorularınız

Psikolojik Rahatsızlığımdan Dolayı Namaz Kılamıyorum

Ben çocukluk da yaşadığım bazı olaylar beni psikolojik rahatsızlıklara sürükledi, ben namaz kılamıyorum ve bunun için de ağlıyorum. Allah’a yalvarıyorum, Allah’ım bana namaz kılmayı nasip eyle, beni sana secde eden kıllarından eyle diye. 2 sene tedavi gördüm ben bir anda her şeyden nefret edip her şeyden elimi ayağımı çıkıyorum namazda aynısı oluyor, sadece yapabildiğim tesbih çekip dua ediyorum ne yapabilirim?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, aslında bize bu soruyu sormanız dahi ne kadar aklı başında biri olduğunuzu göstermektedir. Konu rahatsızlığınıza gelince ise Yüce Mevla’mız şifa nasip etsin. Ancak rahatsızlığınız namazınıza nasıl engel oluyor anlayamadık. Eğer bazen kendinizi kontrol edemiyorsanız ve farkında olmadan namazlarınızı kılamıyorsanız, kendinize geldiğiniz vakit, kılmadığınız namazlarınızı kaza etmelisiniz. Unutmayın namaz dinin direği, ruhun ise şifasıdır. Size namazla tedavi olmayı öneriyoruz. Tabi ki ilaçlarınız varsa kullanın, ancak namazlarınızı ihmal etmeyin, abdestsiz gezmemeye çalışın. Özellikle namazlarınızdan sonra ellerinizi açarak Yüce Mevla’mıza istediklerinizi iletin. Bununla birlikte tesbih çekmekte güzel bir alışkanlıktır. Çokça istiğfar çekmek ruhu rahatlatır. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Ben de 19 yaşındayım namaza başlayalı altı ay oldu daha önce hevesliydi m ama başladıktan sonra çok şey değişti kötü anlamda ama ne yapmalıyım namazımin tadını çıkarmak için ne yapmalıyım resmen pisikolojim bozulacak cunki allahın huzuruna çıkıyorsunuz ve sadece dilin harekette ama kalbin ölmüş…?

    1. Bu tür sorunlar zaman zaman bizim başımızada gelmektedir. Bu şeytanın bir vesvesesidir. Ayette de yer aldığı üzere biz Müslümanlar namaza sabırla devam etmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu