Sorularınız

Platonik Aşk Acısından Nasıl Kurtulabilirim?

Hocam platonik aşk acısından bir türlü kurtulamıyorum. Hocam ben bundan 8 yıl önce kuzenime aşık olmuştum. Ve sülalelerimiz arasına kan davası girdi bu aşk 8 yıla yakın sürdü. Sürekli dua ettim bu aşk acısından kurtulmak için çünkü tamamen çıkmaza girmiştim kız yaşça benden küçük başkasını seviyordu ve üstüne de kan davası düşünce hayallerim yıkıldı. Hocam inanın çoğu zaman yatakta ağladım kahr oldum. Hocam ettiğim duaların etkisinden mi oldu dualarım kabul oldu ve bu aşk acısı yaklaşık 8 yıl sonra bitti.

Hayırlı eş diye dualar eder dururum. Hocam son günlerde ise yaşça kendimden çok küçük bir kıza tutuldum. Aman burada kimse yanlış anlamasın ben hayırlı bir evlilik isteyen birisiyim benim için evlilik cinsellik değil bu ikinci planda. Hocam sonu gelmez aşk acısından da kurtulmak için dualar ediyorum ama inanın hocam çok da korkuyorum bir platonik aşkı 8 yılda devirebildim ve saçlarıma aklar düştü.

Tam kurtuldum derken yenisi başladı gibi. Hocam aşk acısından büyük bir acı yok gibime geliyor. Hocam inanın ben namazımı kılan kısacası ibadetimi eksiksiz yapmak için büyük çaba sarf eden birisiyim. Tamam hocam bu dünya bir imtihan dünyası ama bunu kaldıracak gücüm de kalmadı. Karşıma hayırlı bir eşin çıkması için dualar eder dururum hocam aşk acısından nasıl kurtulabilirim.

Platonik Aşk Acısından Nasıl Kurtulabilirim? Sorusunun Cevabı

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, anladığımız kadarı ile aslında o kişiler bir vesileden ibaret. Belli ki siz bu konuda imtihan oluyorsunuz. Belli ki yaşınızda ilerlemiş. Sizin için tek çözüm kendinize uygun bir eş adayı bularak evlenmenizdir.

Bu eş adayı aşık olduğunuz kişi olursa ne ala. Eğer bu mümkün değilse hayırlı bir eş arayışına girmeli ve Mevla’mızın izni ile hayırlı bir yuva kurmalısınız. Bununla birlikte ibadetlerinize çok önem vermelisiniz. Platonik aşkların en büyük nedeni ruhsal boşluklardır.

Sakın bunu bir hakaret olarak algılamayın. Bahsettiğimiz ruhsal boşluk Yüce Mevla’mızın aşkının boşluğudur. İbadetlerinizden zevk almalısınız ve sevginizi yüce Mevla’mıza vermelisiniz. Zira yüce Mevla’mız her kulunu sevdiği gibi sizi de çok seviyor. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu