Efendimiz

Peygamber Efendimizin Beden Yapısı Nasıldı?

Peygamber Efendimizin Beden Yapısı Nasıldı? Peygamber Efendimizin beden yapısı , görünüşü hakkında bilgi verir misiniz?

Cevap: Sevgili Peygamber Efendimizin boyu orta derecede idi. Mübarek saçları ise ne kıvırcık nede düz idi, yani bu ikisinin arasında bir saç yapısı mevcut idi. Peygamber Efendimizin Kiloları ne şişman denecek kadar çok nede zayıf denecek kadar az idi.

Güzel Teni duru beyaz , mübarek nurlu gözleri ise iri ve siyah idi. Güzel Gözlerinin kirpikleri uzun ve zarif bir yapıya sahip idi. Mübarek Vücudunun kemik yapısı irice idi ve omuzları genişçe idi. Mübarek göğsünün karnına kadar olan kısmının tüyleri okadar azdıki teni tüysüz gibi gözükmekte idi. Avuçları ve tabanları dolgunca yani genişçe idi.

Peygamber Efendimiz yürüdüğü vakit yokuş aşağı inercesine yürürdü ve yürüyüşü mütevazi olduğu kadar ilahi bir heybet taşımakta idi. Sağına veya soluna bakındığı taktirde bütün bedeniyle yönelir idi. Peygamber Efendimizin iki omuzunun arasında mübarek nübüvvet mührü yani Peygamberlik nişanı yer almakta idi.

Bunlarla birlikte Efendimizin en büyük özelliklerinden biride onu gören birinin önce kalbi ürpermesi sonra ise görmüş olduğu maddi güzellik ve bulmuş olduğu manevi güzellikle Efendimize derin ve içten bir muhabbet duyması idi. Biz bu konuda efendimizin şemalinden sadece özetle bir nebze bahsetmeye çalıştık. Şüphesiz o şanlı peygamberden ne kadar bahsedilse azdır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu