İslam Alimi

Peygamber Efendimizden Tavsiyeler

Peygamber efendimiz, insanlara her zaman örnek olmuştur ve Müslümanlara Allah’a kulluk etmeleri konusunda sürekli uyarmaktır. Peygamberimizin güzel ahlakı bütün insanlara örnek olacak türdendi.

Peygamber efendimiz, Allah’ın kendisine söylediği ve emrettiği “5 kelimelik” tavsiyeleri insanlara anlatmak için çok çaba göstermiştir. Peygamber efendimiz, Müslümanlara şu tavsiyeleri emretmiştir;

  • Allah’a hiçbir şeyi ortak koşmadan ibadet etmek ve Allah’tan başka ilah tanımamaları konusunda çok ciddi derecede uyarılarda bulunmuştur.
  • Allah’ın insanlara Namazı emrettiğini ve bu bakımdan da insanların asla namazlarını bırakmamaları gerektiği konusunda uyarmıştır. Namaz kılarken, asla yüzünüzü sağa sola çevirmemek gerektiğini ve namazları dost doğru kılınması konusunda tavsiyelerde bulunmuştur.
  • Allah orucu emretmiştir ve insanların da bu konuya özen göstererek oruç ayında düzenli şekilde oruçlarını tutmaları gerektiğini tavsiye etmektedir.
  • Sadaka konusunu da tavsiye etmektedir Peygamberimiz ve insanların muhtaç kişilere mutlaka sadaka vererek yardım etmeleri konusunda çok önemli derece de dikkatli olmalarını söylemektedir.
  • Son tavsiyesi ise bol bol Allah’ı zikretmek ve dualar ederek her an Allah’ı yanında hissetmektir…

Peygamber efendimizin bu tavsiyeleri son derece önemlidir ve insanların mutlaka uymaları gerekmektedir…


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ