İslam Alimi

Pazartesi ve Perşembe Günleri Hangi Duaları Okunmalı?

Pazartesi ve perşembe günleri önemliymiş o zaman hangi dualar okunmalı?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Pazartesinin önemi hem Peygamber efendimizin doğduğu gün olmasından hemde amellerin her Pazartesi  Yüce Mevla’mızın huzuruna çıkarılmasından dolayıdır. Perşembe günün önemi ise yine kulların amellerinin her perşembe Yüce Mevla’mızın huzuruna çıkarılmasından hemde Perşembenin Cuma gününün habercisi olmasından dolayıdır. Unutmayın ki İslam dininde ikindi namazından sonra bir sonraki gün başlamaktadır. Dolayısı ile bizim Perşembe akşamı diye zikrettiğimiz akşam aslında Cuma akşamıdır. Bu nedenle İslam dininde Perşembe akşamlarının ayrı bir yeri vardır.

Özetle, Pazartesi günleri okunacak özel bir dua bildiğimiz kadarı ile bulunmamaktadır. Hadis i şeriflere baktığımız taktirde pazartesi günleri yapılacak en güzel ibadet oruç tutmaktır. Bizi lütfen yanlış anlamayın, tabi ki pazartesi dualar edebiliriz, fakat özellikle pazartesi için geçerli bir duaya ulaşamadığımızdan dolayı bu konuda bir tavsiyemiz bulunmamaktadır.

Perşembe günleri için okuyabileceğiniz dua ve sureler hakkında Cuma Günleri Hangi Duaları ve Sureleri Okumalıyız ? başlıklı konudan istifade edebilirsiniz. Cuma günü okunacak duaları Perşembe günleri de okuyabilirsiniz. Bununla birlikte Perşembe günlerini de oruçlu geçirmenin büyük faziletleri vardır.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ