Genel

Özgüven Sorunu Yaşıyorum Bunu Nasıl Aşabilirim?

İnsanlara karşı güvenim azaldı ve bana zarar vermelerinden korkuyorum. Önceden yaşadığım bir olay yüzünden sanki kendimi kabuğuna girmiş biri gibi hissediyorum ne yapmalıyım?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, öncelikle yüce Mevla’mıza güvenmelisiniz zira Yüce Mevla’mız bizi her daim korumaktadır. İnsanlara güvenmemek yanlış olacaktır. Zira bu sizi hayattan soyutlayacaktır ki şu anda bu durumdasınız. Bu nedenle insanlar ile görüşmeli ve hayatın içerisinde bulunmalısınız. Ancak bunu yaparken temkinli olmalı ve karşınızda ki insanları kul olduklarını çeşitli hatalar yapmaya müsait olduklarını bilmelisiniz. Zira siz dahil her insan hata yapabilmektedir. Bu nedenle affedici olmalısınız. Eğer temkinli olur ve insanlar ile aranızda ki mesafeyi belirler iseniz hem kendinize güveniniz artacak hemde insanlar ile aranızda olan ilişkiler daha iyi bir hale gelecektir. Tabi şunu da belirtmemek çok büyük bir eksiklik olur. Kendinizi en iyi şekilde bulabilmeniz için ibadetlerinize önem vermeli ve namazlarınızı samimiyet ile kılmalısınız.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu