Sorularınız

Oruçluyken Tuvalette Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Oruçlu iken tuvalet ihtiyacımızı giderirken orucun bozulmaması için nelere dikkat etmeliyiz?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, insanları memnun edemiyoruz. Bu tür soruları cevaplayınca hocam bu nasıl soru bu nasıl cevap neden bu tür soruları yayınlıyorsunuz diyorlar. Hal bu ki bu konuların hepsi dinin bir parçasıdır ve her Müslüman bilmelidir. Bu nedenle cevaplıyoruz ve yayınlıyoruz. Oruçlu iken tuvalet adabında dikkat edilmesi gereken konular, oruçlu olmadığınız zamankilerle aynıdır.

Bu konuda bizim bildiğimiz bir ayrıntı vardır. Oda oruçlu iken tuvalette büyük abdesti yaparken dikkatli olunmalıdır. Zira bilindiği üzere bedene giren şeyler orucu bozmaktadır. Bazı kimseler büyük abdestini yaptığı sırada büyük abdestini içine tekrar az veya çok kaçıra bilmektedir. Bu ise birden ıkınıp sonra birden kendini çok bırakma ile olmaktadır. Bu nedenle kişi büyük abdestini bir an önce atma derdinde olmalı ve tekrar içine kaçmasını engellemelidir. Bu konuya dikkat etmekte fayda vardır. Tuvalet adabı ile alakalı sitemizde yer alan Hela (Tuvalet) Adabı başlıklı konuyu ziyaret edebilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu