Sorularınız

Oruçluyken Mastürbasyon Yaptım Orucum Bozuldu mu?

Lütfen yardım edin bugün bile bile bir aptallık yaptım yine bile bile mastürbasyon yaptım mastürbasyondan sonra şehvetle birlikte şeffaf akıntı geldi. Oruçluydum orucumu bozmadım yinede. Gusül abdestimi aldım. Şimdi bozulmuş mudur orucum bozulmamış mıdır? Lütfen yardım edin.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, belli ki aklı başında bir insansınız. Bir Müslüman olarak mastürbasyon yaptığınızda orucunuzun bozulacağını bilmemeniz hiç hoş bir durum değil. Bunları sizi küçümsemek için söylemiyoruz. Müslüman olarak en azından dinimizin temel kurallarını bilmeliyiz. Özetle, mastürbasyon yaptıysanız orucunuz ve gusül abdestiniz bozulmuştur. Bununla birlikte bilerek orucunuzu bozduğunuzdan dolayı 61 gün kefaret orucu tutmanız gerekmektedir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Selamun aleyküm, ben mastürbasyonun caiz olmadığını bilmiyordum, aslında mastürbasyon yaparken ne yaptığımın farkında bile değildim. Sonradan caiz olmadığını öğrendim ve tövbe ettim. Geçtiğimiz birkaç ramazan boyunca yapıp yapmadığımı hatırlamıyorum, yine de kefaret tutmam gerekir mi, gerekirse kaç kefaret tutmalıyım?

    1. Ayrıca bilmediğim için gusül almadan kıldığım namazların kazasını nasıl yapacağım? Yapmam gerekir mi?

      1. Bunun net hatırlamıyorsanız ortalama bir gün belirleyerek bu günleri kaza etmelisiniz, örneğin 5 gün mesela. Burum namazlarınız içinde geçerlidir.

  2. siz neden kendi nefsinizden konuşup yazıyorsunuz. İnsanlara neden yanlış bilgi verip, kaynak göstermiyorsunuz? 61 gün ne demek? Kuran da yada Hadislerde nerde yazıyor bu 61 gün? Sitenize büyük bir saldırı yapıcaz. böyle aptalca gereksiz bilgelere “İslam sisteminde” yer yok.

    1. Değerli ziyaretçimiz, siz olmadığını hangi dini kitaptan okuduğunuzu açıklayın bizde öğrenelim. Kusura bakmayın sizin istediğiniz bilgileri burada paylaşamayız. Saldırı ve tehdit konusuna gelince Mevla’ya şükür kimseden korkumuz yoktur. O zaman bizde bu tehditinizi ciddiye alıyoruz ve gerekli hukuki işlemleri hemen başlatıyoruz.

  3. Bana cevap vermiştiniz aynı ramazan ayında 1 kere yaparsanız kaza 2. kez yaparsanız 61 gün kefaret demiştiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu