Sorularınız

Oruçluyken Kız Arkadaşımla Konuşurken Mezi Gelmesi Orucu Bozar mı?

Hocam Oruçluyken kız arkadaşımla telefonla konuşup mesajlaştım ve mezi gelmesi oldu. Bu durumda Orucum bozulur mu?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, oruçluyken bir bayanla şehvetle konuşmanız caiz değildir ve günahtır. Bununla birlikte İslam dininde fört tarzı ilişkiler caiz değildir. Mezi ise orucu bozmamaktadır.

Ancak bu tür durumlar orucu büyük tehlikeye sokmaktadır ve bu tür bir eylemden sonra bizim size orucunuz kesin kabul olacaktır veya olmayacaktır demek yanlış olacaktır. tövbe etmelisiniz ve samimiyet ile af dilemelisiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Şimdiden teşekkürler .. benim sorum şu kızla normal konuşur Ken sıvı bişey geldi ama hiç bir şekilde kızla cinsellik hakkında konuşmadım oruçtan dolayı bişey yapamıyorum ve baya sıkıntı ya giriyorum cinsellik hakkında kızla da konuşurken sıvı geldi bu sıkıntı orucu etkiler mi yoksa etkilemezmi.

    1. Bu durum orucunuza bozmaz ancak sizi günahkar yapar ve hatta oruçlu olmasanız dahi bu nedenle böyle yapmamalı ve tövbe etmelisiniz.

  2. kiz arkadasimla yasatilarim aklima geldi kiz arkadasima kendimi telefon asiri acindim 31 cektim fakat meni akmasina izin vermedim orucum bozuldu mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu