İslam Alimi

Ön yargılı mutsuz olanlar, Ön yargılarını İman’ın aksiyonu ile yeni hücreler ile değiştirmedikçe mutluluğun Dna’sına sahip olamaz.

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

 

Huzursuzluk dolu, monoton, hareketsiz giden hayatımızın ve ömrümüzün canlılığını, mutluluk ve huzurun dolu dolu olduğu iman’ın boyutu ile değiştirmediğim ona hareket yani imanın güllerden döşenmiş aksiyonu ile değiştirmedikten sonra, huzursuzluğumuz, monoton hayatımız hareketsizliğimiz son bulmayacaktır. Hele çok çok şükür’kü Âlemleri Yaratan Yüceler yücesi Yüce Allah(c.c.) bize, imanı yaşabilmemiz için, sıkıntılarla dolu hayatımızı mutluluk ile sarması için, biz kullarına Yüce İslam’ı nur Kur’anı nur peygamber ile gönderdi ve monoton hayatımızı, mutsuz hayatımızı iman yoluna transfer etmemizi sağladı.

İşte İslam Nur Kur’an Nur Sünnet iman etme mutsuzluğun kökenine inerek, kökten mutluluk ile kalıcı olarak değiştirmektedir. gönle girince iman parçalanmayan DNA ‘lar gibi parçalanmadan, yeni yeni mutluluk hücreleri üretmektedir. İman güzelliği ve iman etmenin aksiyonu güzelliği ise insanı merhametle hem kendisini hem de toplumu her an her dakika hayrete düşürecek gülümseme ile insanın ağzını açık bırakacak sarmasına vesile oluyor. Allah’u Ekber.

Bazı fikirsizlikle beynini esaret altına almasına olanak verenler, ön yargılı olanlar imanın bu mutluluğa huzura etki etmediğini tamamen tesadüfî ve rastlantı olduğu yönünde olduğu gerçek olmayan yalan savlar içinde olmaları veya olması, kendisi için çok büyük bir hatadır. Az uzakta izleyerek kendisini gerçekten değişkenlik ile huzura götüreceği gerçeği ile karşı karşıya kaldığında utanacak, bu huzur dolu iman iklimine koşarak girmeye çalışacaktır. Karaktersizlik dolu vicdansız geçmişini silecek iman iklimin de gülümseyerek ve insanları da gülümseterek yoluna devam edecektir. Selam ve dua ile kardeşlerim.

Mehmet Aluç (Kul Mehmet)


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ