RüyaSorularınız

Olumsuz Rüyalar Beni Çok Etkiliyor Ne Yapmalıyım?

Ben uzun zamandır çok yoğun bir şekilde dar bir dönem geçiriyorum. Lakin buna rağmen ne isyan ettim ne de başka yollara baş vurdum. Kimseye yaptığım bir kötülükte yok.

Bu kötü zamana rağmen özellikle yatmadan hep güzel şeyler düşündüm ve güzel rüyalar görmek istedim beni motive etsin diye ama son 1 buçuk 2 seneye yakın tam tersi hep olumsuz rüyalar görüyorum ve bu beni daha çok mahvediyor. Yani şeytani rüyalar değil ama çevremdekiler hep kötü bir olumsuzluklar vs. bütün günüm daha da berbat geçiyor içim bütün gün sıkıştırılmış gibi oluyor yapabileceğim bir şey var mı?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, siz adeta kendi kendinize eziyet ediyorsunuz. İslam büyüklerinin bir sözü vardır. Rüya ile amel olmaz. Siz kötü veya hoş olmayan rüyalar görüyorsunuz diye canınızı sıkmanız veya işlerinizin ters gideceğini düşünmeniz yanlıştır. Eğer böyle yaparsanız işleriniz daha çok ters gider ve canınız daha çok sıkılacaktır. İnsanlar bazen kendi kendilerini kötü durumlara sokmaktadırlar. Bunu ise belkide farkında olmadan içten içe işim rast gitmeyecek biliyorum, canımı biri sıkacak gibi düşünceler ile yapmaktadırlar.

Size tavsiyemiz tevekkülü elden bırakmayın ve canınızı sıkan şeylere pozitif bakmaya çalışın. Unutmayın şüphesiz her işte bir hayır vardır. Biz bazen bu hayrın farkına dahi varmayız. Ama yüce Mevla’mız verdiği sıkıntıların içerisinden o hayrı bize ulaştırmaktadır. Sitemizde yer alan Yatmadan Önce bölümünü ziyaret edin. Bu bölümde faydalı bir çok başlık yer almaktadır. Bu başlıklardan istifade etmenizi tavsiye ediyoruz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu