Akaid

Ölüm Korkusu Yüzünden Aklımı Yitireceğim

Hocam beni sürekli ölüm korkusu sarıyor aklım gider gibi oluyor kimi gece çok tuhaf şeylerle karşılaştım odamda bu neye işaret aklımı yitireceğim Allah rızası için bana cevap yazın.?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, unutmayın ki her konuya nereden baktığımız çok önemlidir. Peki, burada ne demek istiyoruz. Konuya şöyle bir açıklık getirmeye çalışalım. Aslında bir insanda ölüm korkusunun bulunması Yüce Mevla’mızın kuluna verdiği en güzel nimetlerden biridir. Zira Yüce Mevla’mız şöyle buyurmuştur:

2 – Diyanet İşleri: Her can ölümü tadacaktır. Sonra bize döndürüleceksiniz.( Ankebut. 57)

Şüphe yok ki ölüm Dünyanın en büyük hakikatlerinden biridir. Hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayanların veya ölümü hiç düşünmeden yaşayanların hali çok üzücüdür.

Sonuç olarak üzerinizde ki hal güzel bir haldir. Ancak belli ki bu sizin için bir eziyete dönüşmüş. Yapmanız gereken kendinize doğru cevaplar vermektedir. Örneğin içinizde sanki birazdan öleceksiniz gibi bir his geliyor ve korkuyorsunuz bu durumda şu ayeti düşünün.

Diyanet İşleri: “Her milletin belli bir eceli vardır. Onların eceli geldi mi, ne bir an geri kalabilirler, ne de öne geçebilirler”. (Araf, 34)

Dolayısı ile bu korkunuz yersizdir. Unutmayı korkularımız bize eziyet değil ders vermeli ve yol göstermelidir. Bunu sağlıyacak olan ise sizin aklınızdır. Unutmayın affı ve mağfireti sonsuz olan bir Mevla’nız var bu nedenle siz elinizden geldiğince doğru bir kul olmalısınız. Siz bu gayede olduğunuz sürece sizi ölüm dahi korkutamayacaktır. Bu konuda yer alan duadan da istifade etmenizde fayda vardır. Kötü Düşünceden Kurtulma Duası

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

  1. Hocam Ben sürekli annem ölecek diye geceleri uyuyamıyorum her saniye aklıma takılıyor bide hocam bir şey aklına çok gelirse gerçekleşiyormu bunu aklımdan nasıl silebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu