İslam Alimi

Olgular Dayatmalar Bizleri Öyle Bir Hale Getirdi Ki Bizi, Sadece Onların Dediklerini Yaptıklarını Benimser Hale Gelmişiz…

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

imge
İnanmak çok güzeldir, hele iman eden olmak daha da güzeldir, ama neye inanmak veya neye iman etmek işte asıl mesele budur. Yaşadığın hayatına ve onu sana dayatmalar ile boş vaatler ile sana sunulana inana bilirsin veya bu yaşadığına dinde diyebilirsin, nefsine inanabilirsin, dayatmalara inanabilirsin ama iman etmeye gelince, Yüce Allah ‘a Kitabına nur peygamberine iman etmek yerine aşka bir şeye iman edersen o zaman-buna iman etmek değil ,iman etmemek,imansız yaşamakyanlış yoldasın uçuruma koşuyorsun hatta cehenneme uçarak gidiyorsun.
 
Eğer kalbini veya gönül kapını Yüce Allah’a Nur Resule açmadı isen, yön olarak o yönü seçmedin ve yürümüyor isen nereye açarsan aç boştur ve geçersizdir. İşte buna inanmak ve iman etmek güzeldir. Bundan gayrisi şeytan ve nefis ve zalim peşinde gitmek ona inanmak ve sonunda hüsranı yaşamaktır.”İyi” ve Kötüyü” bize anlatacak olan gösterecek olan çok önemlidir. Sen Nur Kuran ve Sünnet ile bakmazsan yanılırsın niye mi, beşeriz şaşarız bugün beyaz dediğimize yarın kirli beyaz, karamış beyaz yok, yok yok bu siyah beyaz değil karasız aklını bir yere gerçek olana sabitlemeyen insanın o anlık sözüne itibar edilmez ve güvenilmez, hem insan ölümlü değil mi? Ölümsüz olan var iken ölümlü olanın fikri ile yaşamakta nedir?

Olgular dayatmalar bizleri öyle bir hale getirdi ki bizi, sadece onların dediklerini yaptıklarını benimser hale gelmişiz ki, onların çizdiklerinden başka bir şey yapamaz ve onlarsız mutlu olamıyoruz. Dinmiş! İhlâs’mış! İbadetmiş bizim için basit bir isim olmaktan öteye geçmeyen terimler olarak kaldı. Zulüm varmış aman rahat duralardı veya Siyonizm’in uşaklarının etiketlediği dinsiz imansızların önüne bir -İslam-terimi koyarak ortaya çıkardığı zalimleri dinle alakaları varmış gibi lanse ederek o güzelim nur-cihat-kelimesini zulmün önüne yamayarak insanları katl edenleri dinde varmış gibi lanse ederek vahşice insan katl etmeleri ile İslâmı karalamalarına inanarak o güzelim Mukaddes dini karalamalarına seyirci bırakmaları ve bizimde inanmamız bizim için zulüm ve onlara köle olarak kalmamıza sebebiyet vermektedir, Yazıklar olsun bize ki önümüzde Nur Kuran Nur saçan nur kokan Peygamberin (S.A.V.) sünneti var iken dinsiz imansızların sözüne itibar ediyoruz. Aklımız, izanımız adımlarımız Nur Kur’an ve sünnete doğru değilse yanlış yoldayız yanlışı yaşıyoruz! Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin kardeşim, selam ve dua ile kalın muhabbetle kucaklarım kardeşimi.
 
Sen ağlama küçük kız zalim olanlar özgürlüğünü yarınını aldılar seni bıraktılar
Ya peki ben ne yaptım senin yarını almalarına göz yumdum
Beni benden alıp koparmalarına göz yumdum ağlayamadım sessiz kaldım
Sen ağla küçük kız sesini bir duyan insan çıkar belki senin gibi ağlayan
Ağla gözyaşlarınla zalimi boğ küçük masum kız belki ben gözyaşlarınla dirilirim
Belki sen sancılara son vereceksin ağlama küçük kız dayanamam ağlama kahr olurum
Sileyim gözyaşların gel kucağıma ağlama sen dur ben senin yerine ağlayarak ayağa kalkayım
Silkeleneyim bana o gözlerindeki umuttan ver küçük kız
Gözlerin gibi doğan güneşi ver gözlerime küçük kız sen ağlama dayanamam kahr olurum
Ölürüm desem de ölemem, ölüm bundan daha beter olur, sana sahip çıkamadığım için
Ölüm azap değil tarifi mümkün olmayan demektir sana sahip çıkamadığım için
Haydi, tut ellerimde al götür beni düşlerinin ülkesine
Sen kal orada ben düşlerin için çıkayım yola
Sen sadece gülümse küçük kız
Ben ağlarım senin yerine

Mehmet Aluç (Kul Mehmet)


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ