İslam Alimi

Okula Giderken Pantolon Giymem Günah mıdır?

Ben lise öğrencisiyim ve okula giderken mecburen pantolon giymek zorunda kalıyorum etek giymeye kalksam okulun eteği kısa olduğu için onu hiç giymek istemiyorum. Okula giderken pantolon giymem günah mıdır?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, sizinde bildiğiniz üzere İslam dininde bir kadının vücut hatlarını tamamen belli edecek bir elbise giymesi caiz değildir ve günahtır. Bu elbise bir pantolon bir etek veya başka bir giysi çeşidi de olabilir. Zira İslam dininde asıl olan bir kadının vücut hatlarını göstermemesidir.

Aynı durum çarşaf giyen kadın içinde geçerlidir. Müslüman bir kadın çarşaf giymek zorunda değildir. Zira bir kadın için önemli olan tesettürüdür. İslam dininde Müslüman her kadın Tesettürü sayılabilecek her çeşit elbiseyi giyebilir.

Bu kesin bir dille ifade ettikten sonra günümüz şartlarının Müslümanların inançlarını yaşamalarının ne kadar zor olduğu da aşikar bir durumdur. Bu noktada size tavsiyemiz etekten ziyade pantolon giymenizdir ve elinizden geldiğince bol olanını tercih etmenizdir. Unutmayın bir kadının dar ve vücut hatlarını aşikar şekilde belli edecek bir pantolon giymesi caiz değildir. Lakin sizin durumunuzda olan bir kadının kısa etek giymesindense pantolon giymesi daha uygun olacaktır.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ