NamazSorularınız

Okul Nedeniyle Sabah Namazı Kılamıyorum Ne Yapmalıyım?

Ben lise 3 gidiyorum 16 yaşındayım okula gittiğim için sabah namazını hiç kılamıyorum Erken kalkmam gerekiyor, zaten küçük kardeşimden dolayı geç yatıyorum yani uykusuz ve yorgun oluyorum annem ve abimde kılma diyorlar zaten boyun kısa büyüyemicen diyorlar ne yapmalıyım?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, namaz sizinde bildiğiniz üzere dinindireğidir. Bu yaşta namaz kılmanız aslında bir Müslüman için çok doğaldır. Fakat günümüz Müslümanlarına çok özel bir durum gibi gelebiliyor. Tabi ki size zor gelebilir fakat şu bir gerçek ki yarın ahirette ceza görmektense boyunuzun biraz kısa kalmasında bir mahsur olmayacaktır. Tabi bu sözümüz bir şaka. Özetle namazlarınızı kılmalısınız, uykusuz kalmanız sizi yorgun düşürebilir fakat boyunuzun kısa kalmasına neden olmayacaktır. Bununla birlikte namazlarınızı bir görev gibi değil Yüce Mevla’mız ile olan bir muhabbet gibi kılarsanız uykusuzluğunuz size yorgunluk vermeyecektir. Annenizden küçük kardeşinizin sizin erken uyumanıza engel olmaması konusunda yardımcı olmasını istemelisiniz. Yüce Mevla’mız zihninizi, kalbinizi genişlettin. Hem dünyevi işlerde hemde manevi işlerde başarılı olmanızı nasip eylesin. Bu yolda devam ederseniz inşaallah başarılı olacaksınız.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu