NamazSorularınız

Öğrencisiyim Namaz Kılmak İstiyorum Fakat Nefsime Söz Geçiremiyorum

Selamun aleykum, ben üniversite öğrencisiyim namaz kılmak istiyorum fakat nefsime söz geçiremiyorum. Namaza başladıktan sonra hemen bırakacakmışım gibi geliyor daha öncede denedim hep bu şekilde sonuçlandı. Allah rızası için ne yapacağımı söylerseniz çok sevinirim. Şimdiden Allah razı olsun.

Cevap: Aleyküm selam, değerli ziyaretçimiz size tavsiyemiz namaz kılmanızdır. Zira namaz ibadeti İslam dininde olmazsa olmaz bir ibadettir. Yaşadığınız vesveseler her Müslümanın başına gelmektedir. Bunlar sizinde bahsettiğiniz gibi nefis ve şeytanın hilelerinden ibarettir. Kararlı olmalısınız ve Yüce Mevla’mızdan yardım istemelisiniz. İşlediğiniz günahlar sizi İslamdan uzaklaştırmamalıdır, bunun tam aksine daha çok yaklaştırmalıdır. Zira günahkar bir kulun sığınacağı Mevla’sından başka neyi vardır.

Zira nefis ve şeytanın hilelerinden en büyüğü tövbe etme çünkü sen yine günah işlersin, namaz kılma iki gün sonra kılmayı bırakıp daha büyük günaha girmiş olursun gibi vesveselerdir. Bu kesinlikle çok yanlış bir düşüncedir. Size bu düşünceleri bir kenara bırakmanızı ve karalılık ile namaz ibadetinize devam etmenizi önemle tavsiye ediyoruz. Unutmayın fani dünyada yıllarınız geçip gidecektir ve elinizde biriktirdiğiniz en büyük servet kıldığınız namazlar olacaktır. Bu konu ile alakalı olan Beş Vakit Namaz Nasıl Kılınır? başlıklı konuyu ziyaret etmenizde fayda var.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu