Oğlumun Hayırlı Evlat Olması İçin Etmem Gereken Dua

Hocam ben 51 yaşındayım eşimden çok çekiyorum Ali Rıza adında lise 2. sınıfa giden oğlum var onun okuyup hayırlı evlat olduğunu görmek en büyük arzum, ilerde acaba okur mu, bunun için edebileceğim herhangi dua var mı? Şimdiden Teşekkür ederim Rabbim razı olsun.

Değerli ziyaretçimiz, öncelikle yüce Mevla’mızdan dileğimiz güzel oğlunuzun dilediğiniz gibi okulunu başarı ile bitirmesi ve siz anne, babasına hayırlı bir evlat olmasıdır. Unutmayın ki sizin gibi evladını düşünen değerli bir annenin gönülden ve samimiyet ile yapacağı dua mutlaka kabul olacaktır. Siz bu konuda gönlünüzü rahat tutun ve çocuğunuzun üzerinden duanızı eksik etmeyin. Sabrın her derde deva olduğu aklınızın bir köşesinde her daim bulunsun. Bizden evledınızın hayırlı bir evlet olması için dua tavsiye etmemizi istemişsiniz.

Bu söylediklerimizi uygulayın ve şu dualarıda okumayı ihmal etmeyin, inşaallah isteğinize ulaştığınız günleri görmek nasip olur. Tavsiye edeceğimiz iki dua bulunmaktadır. Bunların birini sizin okumanızda, bir diğerini mümkün ise çocuğunuzun okumasında fayda vardır. Sizin okumanız için tavsiye ettiğimiz dua şu ayeti kerimedir: Bu ayeti kerimeyi her dua için el açtığınızda bir alışkanlık haline getirmenizde fayda var. Bu ayeti kerime eşinize de tesir edecektir.

– Onlar, “Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle” diyenlerdir. (Furkan:25.74)

Mümkünse oğlunuzun okumasında büyük hayırlar olacak ayeti kerime ise şöyledir:


-“Bana ve anne babama verdiğin nimetlere şükretmemi, senin razı olacağın salih amel işlememi bana ilham et. Neslimi de salih kimseler yap. Şüphesiz ben sana döndüm. Muhakkak ki ben sana teslim olanlardanım.” (Ahkaf; 46: 15)

İstifade etmeniz duası ile Mevla’ya emanet olun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 28 YORUM
 1. keke dedi ki:

  bir oğlum oldu hayırlı bir isim koymak istiyorum öneriniz

  1. islamalimi dedi ki:

   Muhammed-Ahmed-Mahmud-Taha -Selim
   Rabbimiz evladınızı salih kullarından eylesin.

BİR YORUM YAZ