Dua

Oğlumun Hayırlı Evlat Olması İçin Etmem Gereken Dua

Hocam ben 51 yaşındayım eşimden çok çekiyorum. Ali Rıza adında lise 2. sınıfa giden oğlumun hayırlı bir evlat olması, okulunu bitirdiğini görmek en büyük arzum. Bunun için edebileceğim herhangi dua var mı? Şimdiden Teşekkür ederim Rabbim razı olsun.

Anne Duası En Hayırlı Duadır

Değerli ziyaretçimiz, öncelikle yüce Mevla’mızdan dileğimiz güzel oğlunuzun dilediğiniz gibi okulunu başarı ile bitirmesidir. Bununa birlikte siz anne, babasına hayırlı bir evlat olmasıdır.

Sizin gibi evladını düşünen değerli bir annenin samimiyetle oğlumun hayırlı evlat olması için dua istiyorum demesi çok önemlidir. Sizin gibi bir annenin yapacağı dua mutlaka kabul olacaktır. Siz bu konuda gönlünüzü rahat tutun ve çocuğunuzun üzerinden duanızı eksik etmeyin. Sabrın her derde deva olduğu aklınızın bir köşesinde her daim bulunsun. Bizden evladınızın hayırlı bir evlat olması için dua tavsiye etmemizi istemişsiniz.

Bu söylediklerimizi uygulayın ve şu duaları da okumayı ihmal etmeyin. İnşaallah isteğinize ulaştığınız günleri görmek nasip olur. Tavsiye edeceğimiz iki dua bulunmaktadır. Bunların birini sizin okumanızda, bir diğerini mümkün ise çocuğunuzun okumasında fayda vardır.

Sizin okumanız için tavsiye ettiğimiz dua şu ayeti kerimedir. Bu ayeti kerimeyi her dua için el açtığınızda bir alışkanlık haline getirmenizde fayda var. Bu ayeti kerime eşinize de tesir edecektir.

Oğlumun Hayırlı Evlat Olması İçin Okunacak Dualar

Hayırlı Evlat İçin Dua

– Onlar, “Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle” diyenlerdir. (Furkan:25.74)

Mümkünse oğlunuzun okumasında büyük hayırlar olacak ayeti kerime ise şöyledir:

Hayırlı Evlat İçin Okunacak Dua


-“Bana ve anne babama verdiğin nimetlere şükretmemi, senin razı olacağın salih amel işlememi bana ilham et. Neslimi de salih kimseler yap. Şüphesiz ben sana döndüm. Muhakkak ki ben sana teslim olanlardanım.” (Ahkaf; 46: 15)

İstifade etmeniz duası ile Mevla’ya emanet olun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

 1. Allahım, herkesin derdi var, ne olur sen yardım et, bana da yardim et, oğlum 5 yaşında söz dinlemiyor, asi geliyor, güzel ahlak ver Allahım. Amin Amin yukardaki duayı her gün okuyacağım üflicem inşallah. Kabul et Allahım. Almanyadan Selamlar… Allah yardımcımız olsun Amin.

  1. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. Duaları okumayı ihmal etmeyin ve çocuğunuza göstermiş olduğunuz sabrın size hayır olarak döneceğini unutmayın. Mevla’nın izni ile inşaallah faydasını görürsünüz.

 2. Hocam ben iki aylık hamileyken eşim defol git diye kovdu sonradanda ben öyle demedim diyor halbuki kaç defa kovdu bu şekilde artık gururum kalmadı bende annemin evindeyim 1 aydır dönmeyi de düşünmüyorum bir kızım olacağını öğrendim korkuyorum babasız kız evlat nasıl büyütürüm nasıl baş ederim diye önereceğiniz bir dua var mı karnımdaki yavrumun hayırla gelmesi dinini imanını bilecek bir evlat olarak yetiştirmem için

  1. Değerli ziyaretçimiz eğer eşiniz size şiddet göstermediyse, ailesinin geçimini temin ediyor ve gerçekten pişman ise bizce sabırlı olmalı ve yuvanızı bozmamalısınız.

 3. Hocam iyi günler benim otistik çocugum var benimle birlikte bir arkadaşımında 2 tane otistik çocugu var okula gidiolar sizden hem bizler icin sabır hemde cocuklarımız icin okulda biseler ögrenmeleri için dua istiyoruz simdiden Allah kabul etsin

 4. Selamun aleyküm benim iki tane oğlum var biri 20 yaşında diğeri 23 yaşında hiç anlaşamıyorlar hergün kavga ediyorlar birde anneye babaya çok asiler ikiside çok zordurumdayız bi çare bulamadım neyapdıysam fayda vermedi bukonuyla ilgili doğa ediniz yalvarıyorum şimdiden Allahrazı olsun sizlerden .

 5. hocam beni bir oğlum var şeker hastası ama çalışacak durumda hiç bir şey yapmıyor olmus anama küfür ediyor ayrıldım annesinden yıllar önce ama bos bırakmdım çocukları kedimden fedakarlık yaptım ucu bir arada oturuyolar annesi bana çok kötülük yaptı onun yüzünden perişan oldum çocuklarımda biyeler gelsin diye çok ugraştı. iyilik yaptım karşılığı hep kötülük oldu dualarınızı bekliyorum bana ve evlatları islah olmaları için bir dua dayanacak gucum kalmadi 22 yaşında kendisi

  1. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. Konu içerisinde yer alan duayı okumaya devam edin inşaallah faydası olacaktır.

 6. Hocam ben babasına çok asi ve hayırsız bir evlat idim ne yazık ki babam vefat etti şimdi ona yaptıklarım ve yapamadığım düzgün evlatlık için çok pişmanım ciğerlerim yanıyor delirecek gibi oluyorum unutamıyorum çok pişmanım.

 7. Selamun alaykum hocam 2 tane bağımlı kardeşim var annem ve babam artık bittiler nasıl sabredeceğiz bilemiyoruz artık.

  1. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun kardeşlerinize iman dolu bir hayat nasip eylesin. Onların düştükleri bu durumdan kurtarsın inşaallah. Elinizden geldiğince mücadele edin ve onlara sahip çıkın bunu yaparkende büyük bir hayra girdiğinizi unutmayın.

 8. selamun aleykum allahin rahmeti bereketi tum muslumanlarain uzerine olsun onceliklle allah razi olsun kizim 18 yasinda ibadetlerini yerine getirmesinj soyledigimde isteksiz elimden geldigince ibadetlerimi yapiyorum bol bol tovbelerimi yerine getiriyorum cok dualar ediyorum istiyorumki kapansin tesettüre megil gostersin cok azru ediyorum salavati tefriciye duasini yapiyorum baska dualar varmi bilgilendirirmisiniz hocam allah rizasi icin duada bekliyorum allar yardimcimiz olsun

 9. Hocam benim bir abim var Annemin çok üzüldüm ediyor ağlatıyor çok asi annemin elinden hiçbir şey gelmiyor annemi üzüyor çalışmıyor evde yatıyor o kadar canımıza tak etti ki görmesini bile istiyoruz Ne yapmamız lazım bizi aydınlatır mısınız.

  1. Öncelikle yüce mevlamız yardımcınız olsun Tabii ki bu durum çok zor bir durumdur Ancak bu sizin için bir imtihandır Bu nedenle sabırlı olmalısınız Tabii ki bu böyle bir duruma sabretmek kolay değildir fakat sabır büyük olunca mükafatı da büyük olacaktır size tavsiyemiz Abini de her ne kadar kızsanızda Onun daha iyi biri olabilmesi için dua etmelisiniz . Yüce mevlamız yardımcınız olsun inşallah evinize akıl ihsan eylesin

 10. Merhaba hocam çocuğum çok huysuzluk yapıyor bazen işin içinden çıkamıyorum seni vallahi öldürecem allah şahit diyorum çok ağlıyorum üzülüyorum hemen nasıl tövbe etmeliyim çok pişmanım ruh halim de bozuk ilaç kullanıyorum ama biliyorum bunlar bahane acaba oruç tutsam mı başka nasıl tövbe etsem yardımcı olursanız sevinirim mevlaya emanet olun inşallah

  1. Yapmanız gereken samimiyetle namazlardan sonra dua etmektir. Bununla birlikte bu tür söylemlerden vazgeçmelisiniz. Zira bu tür sözler Müslüman bir anneye yakışmamaktadır.

 11. Esselamu aleyküm hocam oğlum 14 yaşında ve benim anlattığım dini nasihatler le alay ediyor. Bazende inanmıyor ben onlar küçükken hep çalıştım çok ilgilenemedim. Şimdi çocuk böyle oldu diye düşünüyorum. Yardım edin lütfen. Allah razı olsun.

  1. dua edin ve nasihat etmeye dinimizi öğretmeye devam edin bu sizin vazifenizdir. Asla vazgeçmeyin aksi durumda hem siz hemde evladınız günaha girer.

 12. Selamunaleykum. ALLAH herkese hayırlı evlat anneye babaya cevreye saygılı evlat versin.cocuklarmızı dini islamı helallı haramı namazı öretelim .huzur islamda var unutmuyalim inşaallah ALLAH A duaedelim.

 13. Hocam benim bir abim var babamı annemi anlamı beni döver biz kaçtık evlendik şükür kurtulduk ama annemle babam hala çekiyor ne olur bir dua ismi verirseniz onlarda bu yaşlarında huzur bulsalar

  1. Anne babanız çokça dua etsin abinizin iyi olması için Konu içindeki dualarıda okumalarında fayda vardır. Rabbimiz yardımcıları olsun.

 14. Hayırlı akşamlar.Oğlum(üvey) 17 yaşında hayatı burnumuzdan getiriyor.Eşime ve bana ağza alınmayacak laflar kullanıyor.Eşime ve bana dayak attığıda oldu.Hiç bir sözümüzü dinlemiyor.Arkadaşlarıyla geç vakite kadar geziyor.Çok sinirli ve İnternet bağımlısı.Hangi duaları okumam gerekiyor. ALLAHIM sizlerden razı olsun.

 15. Hocam oğlum bana karşı öfkeli .kızgın ne olur sakinleşmesi için dua okurmusunuz. Bana karşı sevgili şefkatli olması için okurmusunuz lütfen.Çok üzülüyorum.
  Saygılarımla.
  Allah hepinizden razı olsun inşaallah.

  1. Hocam esselamun aleykum.Oğlum kız ablasina olan öfkesinden aile sürekli huzur bozuyor yaşı 15 ablası 16 yaşında küçüklüğünden beri hep ugrasiyor olmadık şeyleri bahane ediyor sonunda sakin kızıma delirdi gibi oldu baş edemiyorum varmıdır bi dua aralarındaki huzurlu kaldırmak için aile mahvoluyor huzurunuzda kalmadı günde beş on kez tartışıyor lar sudan sebeblerle ve oğlum deli gibi konuşmalar yapıyor sanki hiç bişeyi önemsiyoruz.Cevabınızı bekliyorum Teşekkürler

   1. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. Konu içerisinde yer alan duadan istifade edebilirsiniz.

   2. Selamun Aleykum hocam ben 17 yaşindayim ve benim 21 yaşinda bir abim var, abim calişiyor ve her ay sonu problem cikartiyor cunku ay sonunda parasi yatiyor ama babam gelen borçlari oduyor ona yeteri para veriyor ama halen anlamiyor,anama babama karşi cok terbiyesez Allah rizasi icin bana yardim et evde huzur kalmadi lutfen hocam bizlere karşi terbiyeli olsun Allah rizasi icin

 16. Hocam benim kızım çok Asi hiç bişey dinlemiyo bana yardım edin hocam lütfen bizim için dua edin belki düzelir

 17. hocam benim bir kardeşim var anneme babama bana çok zulüm ediyor hiç huzurumuz yok bizim kendisine köle gibi olmamızı adeta onun için yaşamamızı istiyor bu benim evlenim uvam olmasını bile istemiyor engellemek istiyor Allah rızası için bu durumdan bizi kurtaracak dua yokmu bize yardım edin lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu