İslam Alimi

Öfkemi Kontrol Edemiyorum Ne Yapmalıyım?

Elhamdülilah inançlı bir bayanım. Dünya intihan yurdu sabırlı olmam gerekiyor biliyorum ama öfkeme hakim olamıyorum. Sinirlendiğim zaman öğrencilerime bağırıyorum. Kendimi kontrol edemiyorum hem bedenen hem ruhen çok yıpranıyorum ve bazen kötü sözlerde ağızımdan çıkıyor günaha da giriyorum işin acayip tarafı sinirlendiğim şeyler aslında çok da önemli olmayan şeyler.

Malum dönemlerimde de bu durumum ayyuka çıkıyor. İş arkadaşlarıma ve aileme de kırıcı davranıyorum sonra pişman oluyorum. Bunun çözümü nedir ALLAH RIZASI İÇİN bir çözüm söyleyin.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, öncelikle şunu bilmelisiniz ki bu şikayetçi olduğunuz sıkıntı sizin meşrebinizle de alakalıdır. Yani bu haliniz biraz da sizin yapınızda var. Anladığımız kadarı ile daha çok ani sinirler yaşıyorsunuz ve daha sonra neden böyle yaptım, keşke böyle yapmasaydım diyorsunuz. Bilmelisiniz ki tövbe etmek kalbi daha çok yumuşatır ve sakinleştirir. Gün içerisinde dahi aklınıza geldikçe içinizden de olsa Estağfirullah demeniz çok faydalı olacaktır.

Bununla birlikte sitemizde yer alan  La Havle Ve La Kuvvete Duası ve Anlamı başlıklı konudaki ve Sıkıntı ve Stres İçin Okunacak Dua başlıklı konuda ki duaları okumanızı tavsiye ediyoruz. Aslında bir çok söz söylene bilinir. Ancak anladığımız kadarı ile siz zaten gayet aklı başında ve ne yaptığının bilincinde olan birisiniz. Bu duaları okuduğunuz taktirde inşaallah sorununuz azalacak ve geçecektir. Özellikle malum döneminiz yaklaştığında ve malum döneminizde bu duaları okumayı bırakmayın. Zira okumanızda bir mahsur yoktur.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ