AhlakSorularınız

Öfkemi Kontrol Edemiyorum Ne Yapmalıyım?

Şükürler olsun ki inançlı bir bayanım. Dünya intihan yurdu sabırlı olmam gerekiyor biliyorum ama öfkemi kontrol edemiyorum. Sinirlendiğim zaman öğrencilerime bağırıyorum. Kendimi kontrol edemiyorum hem bedenen hem ruhen çok yıpranıyorum ve bazen kötü sözlerde ağzımdan çıkıyor günaha da giriyorum işin acayip tarafı sinirlendiğim şeyler aslında çok da önemli olmayan şeyler.

Malum dönemlerimde de bu durumum ayyuka çıkıyor. İş arkadaşlarıma ve aileme de kırıcı davranıyorum sonra pişman oluyorum. Bunun çözümü nedir ALLAH RIZASI İÇİN bir çözüm söyleyin.

Öfkemi Kontrol Edemiyorum Ne Yapmalıyım? Hakkında Tavsiyeler

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, öncelikle şunu bilmelisiniz ki bu şikayetçi olduğunuz sıkıntı sizin meşrebinizle de alakalıdır. Yani bu haliniz biraz da sizin yapınızda var. Anladığımız kadarı ile daha çok ani sinirler yaşıyorsunuz ve daha sonra neden böyle yaptım, keşke böyle yapmasaydım diyorsunuz.

Bu noktada tövbe ruhumuza ilaç gibi gelmektedir. Bilmelisiniz ki tövbe etmek kalbi daha çok yumuşatır ve sakinleştirir. Gün içerisinde dahi aklınıza geldikçe içinizden de olsa “Estağfirullah” demeniz çok faydalı olacaktır. Tabi ki bu noktada bu benim yapım demek ki böyle yapmalıyım dememelisiniz. Öncelikle kendinizi olduğunuz gibi kabul etmeli daha sonra ise yaptığınız hataları bir daha yapmamak adına kendinizle mücadele etmelisiniz.

Öfke Anında Neler Yapmalıyız?

Aslında bu konu hakkında bir çok söz söyleyebiliriz. Ancak anladığımız kadarı ile siz zaten gayet aklı başında ve ne yaptığının bilincinde olan birisiniz. Bu ise çok güzel bir durumdur, zira öfke konusunda önce kişinin kendi durumunu kabul etmesi büyük bir adımdır.

Size sitemizde yer alan  La Havle Ve La Kuvvete Duası ve Anlamı başlıklı konudaki ve Sıkıntı ve Stres İçin Okunacak Dua başlıklı konuda ki duaları okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu duaları okuduğunuz taktirde inşaallah sorununuz azalacak ve geçecektir.

Özellikle malum döneminiz yaklaştığında ve malum döneminizde bu duaları okumayı bırakmayın. Zira okumanızda bir mahsur yoktur.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu