Dua

Nurun Nübüvvet Duası ve Fazileti Hakkında Bilgi Verir misiniz?

Nurun nübüvvet duası ve fazileti hakkında bilgi alabilir miyim. Çok teşekkür ederim Mevla’m razı olsun inşallah.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz bahsettiğiniz dua ile ilgili bazı metinler bulunmakta. Fakat bu değerli duanın kaynağına tam olarak ulaşamadık. Ancak dua mana itibari ile güzel bir duadır. Dua içerisinde iki tane ayeti kerime geçmektedir. Bununla birlikte Nübüvvetin nurlarından olan Hazreti Hasan ve Hazreti Hüseyin vesile ederek dua edilmektedir. Sonrasında Hazreti Davud’un eşine ve Hazreti Süleyman’a selam verilmekte ve dua devam etmektedir. Duanın Türkçe okunuşu şöyledir.

Allah’ın rahman ve rahim olan adıyla. Allah’ım çok yücesin. Ve çok kudretli, ezelisin. Ve çok cömert, kerimsin. Ve dostlarının kelimelerine, davetlerine icabet edenlerin, Hazreti Hasan ve Hazreti Hüseyin nefislerinin hakkı için gözlerin nazarından, insanların cinlerin ve şeytanın nazarından koru. “İnkar edenler zikri işittiklerinde, neredeyse seni gözleriyle devirecek. Hala kinlerinden O delidir derler.” (Kalem suresi 51) Halbuki O ancak alemlere öğüttür. Kur’an’a icabet eden, Hazreti Davud’un eşine ve Hazreti Süleyman’a selam olsun. Allah’ım sen iyi kullarını seven, onlara rahmet eden, rızasına erdiren, yüce arşın sahibi, yüce Mecidsin. Ömrümü uzat, bedenimi arındır, evladımı, malımı, sevdiklerimi topla, arttır. Hazreti Adem zamanından beri düşmanlarını ve yaşayan bütün kullarını dinin ile uyarırsın ve ahirette kafirler hakkında söz verdiğin azabı gerçekleştirirsin. Sen şüphesiz her şeye kadirsin. “Senin Rabbin; kudret ve şeref sahibi olan Rab, onların nitelendirdiği şeylerden uzaktır, yücedir. ” (Saffat suresi 112)Bütün peygamberlere selam olsun. Hamd alemlerin rabbi Allah’adır.

Tabi ki diler iseniz bu duayı okuya bilirsiniz. Fakat örneğin internette araştırır iseniz bu duanın örneğin şuna veya şuna devadır şöyle yapar isen şöyle olur gibi söylemlere pek itimat etmemenizde fayda var. Zira biz bu duanın kaynağına ulaşamadık. Fakat samimiyet ile bu duanın yapılmasında hayırlar vardır bunda şüphe yok. Yüce Mevla’mız tüm dualarınızı kabul eylesin.

Sorular & Yorumlar

  1. Cumartesi gecesi 100 adet okudum ancak söylenildiği gibi merak ettiklerini görme gibi bi etkisi olmadı

  2. Bu duayı düşmanlardan korunmak için okumak istiyorum ama kaç defa ve hangi gün okuyacağım bana yardımcı olur musunuz Allah razı olsun.

  3. çok sağolun mevlam Ümmeti Muhammedin ve sizlerinde dualarıni hayırlı eyleyerek kabul eylesin.ben hayırlısıyla sevdiğime kavuşmak için okuyacağım inşallah o yüzden size danışmak istemiştim tekrar mevlam ebeden razı olsun inşallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu