Dua

Nur Duası

Nur DuasıPeygamber Efendimizden ümmeti için ve kendisi için Nur Duasını sizlerle paylaşmaktayız. Mevlamız cümle ümmeti Muhammedi nurlandırsın, inşaallah. Abdullah bin Abbas (ra) rivayete göre Peygamber Efendimizin dualarından biri şu dua idi:

Nur Duası

Nur Duasının Arapça Okunuşu: “Allâhummecal fî kalbî nuren ve fî basarî nuren ve fî semî nuran ve an yemîni nuren ve fevkî nuren ve tahtî nuran ve emâmî nuren ve halfî nuren vecal lî nuran ve fî rivayetin asabî ve lahmî ve demî ve şarî ve beşerî kâne yakûluhü fi duâihi”

Nur Duasının Manası

“Ya Rabb! Kalbimi nurlandır, gözümü nurlandır, kulağımı nurlandır, sağımı nurlandır, solumu nurlandır, üstümü nurlandır, altımı nurlandır, önümü nurlandır, arkamı nurlandır ve beni nur eyle (bir başka rivâyetde) benim damarlarımı nurlandır, etimi nurlandır, kanımı nurlandır saçımı nurlandır, yüzümü nurlandır.” (Bu hân, Deavât, 9; Müslim, Müsafirin, 181)

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu