Sorularınız

Nişanlımla Nikahımız Var ve Yakınlaştık Bu Günah mı?

Selâmün aleyküm hocam biz yaklaşık 1 yıllık nişanlıyız dini nikahı mızı kıydırdık nişanlımla ayrı ayrı şehirlerde yaşıyoruz ayda bir görüşme fırsatımız oluyor. Bunda ileri gitmemek kaydıyla bir sürtünme oluyor dini nikahımız var diye günah olmadığını düşünüyoruz bu konuda bizi bilgilendirebilir misiniz?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bu tür konular bizi gerçekten üzüyor. Nişanlınız ile dini nikah kıydıysanız şuanda sizin nişanlınız değil eşinizdir. Bu nedenle sürtünmeniz günah değildir. Hatta ilişkiye girmenizde günah değildir. Ancak düğününüz olmadan nişanlınız kaldırıp ben vazgeçtim derse ne olacak. Böyle bir şey olmaz demeyin zira bize bu konularda ne kadar soru geldiğin bilmemektesiniz. Size tavsiyemiz aşağıda vereceğimiz konuları iyice okumanızdır ve düğününüze kadar sanki nikahınız kıyılmamış gibi davranmanızdır. Sitemizde yer alan Resmi Nikah Yapmadan İmam Nikahı Yapmak Doğru mudur? başlıklı konuyu ziyaret ediniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

  1. Hocam iyi hoş söylüyorsunuz da bence imam nikâhı daha önemli sanki resmi nikâh kıyıpta hiç ayrılmıyorlar. Ben Azer’iyim Azerbaycan’da yaşıyorum ve burada resmi nikah için bir sürü presadir gerekir bunun için ne valtim var nede sabrım söz yüzükleri takılan bir gundan imam nikâhı koydik rahatlıkla el ele tutuşuyoruz. Zaten duyundan önce ilişki bizim rajona ters. El ele tutuşunca görüşünce haram olmasın. Benim için ilk önce Allah sonra devlet. Allah in rızası olsun gerisi boş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu