Genel

Nişanlımın Boyunun Kısa Olması Beni Çok Rahatsız Ediyor

Öncellikle hayır günler. Ben 4 aylık askerim askere gelmeden önce görücü usulü biriyle tanıştık. 3 ay boyunca konuştuk her şeyiyle hoş ve güzel ama boy konusuna çok takıldım benden kısa. Bu takıntım tüm olayları değiştirdi. Nişan için izne geldim ama bir yanım istiyor bir yanım istemiyordu ben eşyalar her şey alınmışken vazgeçtim.

İçimize sıkıntı çöktü ailem huzursuz oldu ah almaktan çok korktuk. Tekrar barıştık nişan yaptık ve askere geldim ama hala boyu kısa diye huzursuzum kurtulamadım bir türlü. Takıntılarımdan bir gün iyi oluyorum ertesi gün kötü oluyorum. Bu durumdan nasıl kurtulmam lazım benim askerde olunca da ayrı bir kötü durumdayım. Yardımınıza ihtiyacım var.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, nişanlınızın boyunun kısa olduğundan bahsediyorsunuz ancak nişanlınızın sevmediğiniz bir ahlakından bahsetmiyorsunuz. Demek ki sizin için gerçekten sorun nişanlınızın boynun kısa olması. İslam dininde denklik çok önemlidir. Yani çiftlerin mümkün olduğunca boyu, maddi duru gibi konular denk olmalıdır. Bu tavsiye edilen bir şeydir. Ancak İslam dininde bundan daha önemli bir şey vardır. Oda evleneceğiniz kişinin ahlakıdır. Eğer nişanlınızın ahlakını beğeniyor iseniz kendinize boyunu sıkıntı yapmaktan vazgeçin. Zira evlendikten bir müddet sonra aslında bunun ne kadar yersiz olduğunu anlayacaksınız.

Zira evlilikte en çok önemli olan ahlaki uygunluktur. Size pek gönlü olmayan 1.85 boyunda biri ile evlenmektense sizi seven ve değer veren ve boyu biraz kısa olan biri ile evlenmeniz daha hayırlıdır. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun ve nişanlınız ile olan muhabbetinizi arttırsın. İnşaallah hakkınızda her şeyin hayırlısı olur. Size hayırlı teskereler dileriz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

  1. merhabalar bende bir kız olarak zaman zaman nianlımın boyunun bır erkeğe göre kısa olduğunu düsünüp kafama taktığım zamanlar oluyor boyu 1.63 falan ama biliyorum ki bu şeytandan gelen bir vesvese çünkü onu seviyorum o beni seviyor her şey yolunda elhamdülillah bu kadar ufak bir sorunu kafaya takmaya değmez diye kendi kendimi motive etmeye çalışıyorum sizde eğer nişanlınızı gerçekten seviyorsanız onun güzel yönlerini görmeye çalışın eminimki bu vesveseden kurtulup mutlu olmaya bakacaksıız :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu