Genel

Nişanlım Beni Terk Etti, Bana Vermiş Olduğu Hediyeleri İade Etmeli miyim?

Hocam nişanlım beni sebepsiz yere terk etti bu durumda hediyeler iade edilmeli mi? Beni yarı yolda bıraktı kandırdı kullanılmış kıyafetler de mi verilmeli böyle bir hak var mı?

Bu durum tamamen siz ve karşı tarafın kararı ile alakalıdır. Bununla birlikte terk eden karşı tarak olduğu için ve aldığınız şeylerin birer hediye olduğu için verip vermemekte tamamen size kalmıştır. Dini açıdan böyle bir zorunluluğunuz yoktur.

Dolayısı ile buna karar verecek olan sizsiniz ve içinizden nasıl geliyorsa o şekilde davranmalısınız. Unutmayın ki her işte bir hayır vardır. Yol yakınken nişanlınızın sizi terk etmesini bir armağan olarak görmeniz daha doğru olacaktır. Zira belli ki bu evlilik olsaydı sizin huzur bulamayacağınız bir evlilik olacaktı. Size tavsiyemiz üzülmemek ve Yüce Mevla’m böyle nasip ettiyse bunda benim için bir hayır vardır diyerek hayatınıza devam etmenizdir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Ben Allah’ın sevmediği kulumuyum evlenemiyorum her konuştuğum tanıştığım elimde kalıyor nişanlandım sonunda muradıma erdim dedim nişanlım bıraktı sebepsiz yere Allah beni niye sevmiyor herkes evlenir yuva kurarken ben ortalarda tek başıma yapayalnız kaldım.

  2. Hocam ben 33 yaşında bayanım evlenemiyorum bir türlü her işim bozuluyor nişanlım da terketti benim abimin eşi de çocukları var diye bana nispet yapıyor yanımda sen evlenemedin çocuğun bile yok bak benim çocuklarım var diye yanımda bana nispet yapıyor ve nişanlım beni terk etti diye seviniyor bu durumda yaptıkları günah mı? Üzülüyorum çünki?

    1. Bahsettiğiniz gibi ise büyük bir günaha giriyor siz ise buna sabrederseniz hayır kazanırsınız. Yengenizin evli ve çocuğu olması onun başarısını göstermemektedir. Bu kısmet işidir ve Yüce Mevla’mız evlilik nasip ediyorsa veya etmiyorsa bunda mutlaka hayırlar vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu