AileEvlilik

Nişanlım Beni Aldattı, Şimdi Barışmak İstiyor Ne Yapmalıyım?

Bu konuda ziyaretçimizin sorusu özet şu şekilde. Nişanlım beni aldattı, şimdi barışmak istiyor ne yapmalıyım? Simdi ziyaretçimizin sorusunun detayına ve daha sonra cevabına yer verelim.

Soru: Nişanlımın Nikaha 4 Gün Kala Beni Aldattığını Öğrendim

Merhaba hocam, bundan bir yıl önce nişan attım 2 yıl nişanlıydım severek olmuştu. Fakat nikaha 4 gün kala beni aldattığını öğrendim ve tabi doğal olarak bitti. Ama hala benim peşimde yalvarıyor şuan o kadar zor bir durumun içindeyim ki ne yapacağımı bilmiyorum adeta. Ailem istemiyor artık açıkçası benimde korkularım var. Ya tekrar beni aldatırsa diye, ama karar da veremiyorum. Bu olay beni çok yıprattı. Sonu görünmez bir kuyudayım sanki, o bana el uzatıyor ama ona güvenip tutamıyorum ve çok tuhaf bir yandan da tutmak istiyorum. Bu kararsızlığım beni yedi bitirdi adeta sanki 10 yıl yaşlandım ve sadece KADER diyorum susuyorum. Ama Allah bana bir irade vermiş ve ben ne yapacağımı bilmiyorum. Bir yandan ailem bir yandan ben bir yandan eski nişanlım sizden yardım istiyorum. Şimdiden teşekkürler Allah razı olsun.

Cevap: Nişanlım Beni Aldattı, Şimdi Barışmak İstiyor Ne Yapmalıyım?

Değerli ziyaretçimiz, kararsızlık gerçekten çok zor ve kötü bir durumdur. Bu nedenle bu durumdan kendinizi uzak tutmalısınız. Önce nişanlınızdan bahsedelim. Evet nişanlınız bir hata etmiş olabilir ve gerçekten pişmanda olabilir.

Zira dinimiz bağışlamayı bizlere nasihat etmektedir. Tabi eğer bize hata yapan tövbesinde samimi ise. Zira sizin durumunuzdaki bir kimsenin nişanlısını affetmesi ile konu bitmemektedir. Zira bu göstermiş olduğunuz bağışlama bir ömür geçirmeyi düşündüğünüzü gösterir. Bu nedenle dikkatli olmalısınız. Size şu yüce ayeti kerimeyi önemle tavsiye ediyoruz.

Karar verince de Allah’a güven, doğrusu Allah kendisine güvenenleri sever.

Ali İmran 159

Bu ayeti kerime kulağınıza küpe olmalıdır. Bir karar verdiğiniz vakit eğer kararınızın arkasında durur ve tevekkül eder iseniz mutlaka karlı çıkan siz olacaksınız, bu asla unutmayın.

Konu ne yapmanız gerektiği konusunda bizim tavsiyemize gelincede size şunu tavsiye etmekteyiz. Böyle hassas bir noktada mutlaka ailenizin onayını almadan hareket etmeyiniz. Unutmayın ki onlar biraz daha dışarıdan olayları takip ederek sizin daha iyi karar vermenize yardımcı olacaklardır. Unutmayın ki Mevla’mız göstermesin yarın bir sorun yaşadığınızda veya eşiniz ile ayrıldığınızda sizin tek destekçiniz aileniz olacaktır.

Fakat siz onlar ile istişare yapmadan bir karar verirseniz yarın ailenizin desteğini yanınızda bulamaya bilirsiniz. Unutmayın ki onlar daima sizin mutluluğunuzu istemektedir. Bu nedenle size tasiyemiz güzel bir istişare etmeniz ve aileniz ile ortak bir karar vererek kararınızın mutlaka arkasında durmanızdır. Bu karar evlilikte olsa veya ayrılıkta olsa mutlaka arkasında durunuz.

Ayrıca Bakınız: Evlilik için okunacak dua

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

 1. Çok faydalı bilgiler paylaşıyorsunuz.Çok teşekkür ediyorum. İnsanlar böyle faydalı bilgilerden yararlanmak yerine sözde Hocalardan nasıl medet umuyor anlayamıyorum.

 2. Hocam ben 9 ay önce nisanlandim o beni çok istiyordu fakat ben istemiyordum sonra onu gördüm evet dedim bu bu kızla beraberdi dedi ki ayrılık yemin ler etti bende nisanlandim ama çocuk biz nisanlandiktan sonra beni aramiyordu mesaj atmiyordu ona yalvarıyorum beni ara diye konuşalım diye ama çocuk sanki benden nefret ediyordu bayramda bize geldi onu yakaladım meğer bu aylardır hala o kızlaberabermis ve ddoküman çıkardım gece gündüz kızla msajlasmis ama bana bi mesaj bile atmiyordu suan dünyam basima yıkıldı bi ay sonra düğün vardı oda pişmanım diyor ama hiç bişey yapmıyor bende çok seviyorum ama zerre kadar inanmıyorum çünkü çok yemin ler ediyor yalan şeylerin üstüne yeni ediyor kafayı yicem ben gece gündüz ağlıyorum çare sizim bana yardım edin ?

  1. Değerli kardeşim bu önemli bir konu iyice düşünün ona göre karar verin.Dediğiniz gibiyse bu insan evlendikten sonrada sizi üzer.Kendisiyle konuşun eğer gerçekten pişmansa evlenin bu konuda karar sizindir ancak nişanlınızın yaptığı büyük bir hatadır dediğimiz gibi karar sizin iyice düşünün evlendikten sonra pişman olmayın Rabbimiz yardımcınız olsun.

   1. Hocam öncelik le teşekkür ederim ben onlara dusunecem dedim ve cocuk herkese pişmanım demis ama beni takmıyor sanki insanların tekrar gözüne girmeye çalışıyor dün onu aradım hani biraz konuşurum diye bana cevap vermedi defalarca aradım mesaj attim dönmedi hala hocam ben çok kotuyum bu insan beni sevmiyor galiba beni aldattığı kızı seviyor ama herkese diyor ben gonlumi onunla eglendirdim fakat burda dikkatim i çeken madem gönlünü eglendirmis neden gece gündüz ona yazmış aramış mesaj atıp buluşmuş neden beni bazen günlerce aramadı artık kimse ona inanmıyor çocuk bize kızgın niye ki adını çıkardık saklasaymisiz??

   2. Güzel kardeşim acele etmeyin evlilik için güzelce düşünün ona göre karar verin nişanlınız hatalıdır ve hatasını telafi etmesi gerekirken o size kızıyorsa bu işte bir terslik vardır.Bu insan şimdiden sizi kandırıyorsa evlendiğinizde neler yapar dediğimiz gibi iyice düşünün öyle karar verin Rabbimiz hayırlı ise evlilik nasip eylesin değil ise nasip eylemesin.

   3. Yani düşündüm çok düşündüm eğer bi çaba gösterse idi onu affedecektim haşa affetmek Allaha mahsustur günlerdir beni aramiyolar takmiyolar çocuk hala okkızı savunuyor ben neyin içindeyim bilmiyorum ama her geçen gün kötüye gidiyorum bu nasıl bir insan hiç mi vicdani yok madem kızı seviyordu neden beni harcadı bana yazık etti tahminime göre o insanların susmasini bekliyor pişman falan değil beni deggaliba zerre kadar sevmiyor ??

   4. Kendinizi üzmeyin zor bir durum ama şimdiden kendini belli etti diye sevinmelisiniz evlendikten sonra bu huylarını öğrenseydiniz daha kötü olurdu her şerde bir hayır vardır mutlaka bunu unutmayın duaya devam edin hakkınızda hayırlısı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu