Genel

Nişanlım Benden Soğudu ve Beni İstemiyor Ne Tavsiye Edesiniz?

Merhaba hocam. 5 yıldır birlikte olduğum ve son 2 yılda nişanlı geçirdiğim sevdiğim insanla ayrılma noktasına geldik. Daha önceden nişanlım kız ailemle birlikte hocaya gittiler ve hoca üzerinizde çok göz var demiş okuyup üflemiş. Hocam şuan ayrıldık gibi bir şey ben nişanlımı ilk gün ki gibi çok seviyorum tarifi yok bu sevginin. Fakat nişanlım beni sürekli uyarıyordu senden soğuyorum sevgim bitiyor diye çünkü ayrı şehirlerdeydik ve ben ilgi göstermiyor zaman ayırmıyordum yeterince nişanlıma.

Ve şuan aynı yerdeyiz 3 gündür sevgisinin tamamen bittiğini ilişkiyi bitirmek istediğini söylüyor ikimizde ağladık fakat vazgeçmedi halen aynı düşüncede. Ben nişanlımı sevdiğim kızı beni deli gibi severken ilgisiz ve sorumsuz olarak uzaklığa uzaklık katarak tüm sevgisini ondan söktüm aldım. Ama böyle olmasını hiç istemedim çünkü onu çok seviyorum. Allah’ıma yalvarıyorum her gece düzeltmemiz için. Nişanlım bana nasipse belki daha sonra yine birlikte olacağız bunu bilemeyiz kaderimiz dedi. Hocam onu çok istiyorum hayatımın sonuna kadar fakat o şuan tamamen tükenmiş durumda. Fikirlerinizi ve nasihatlerinizi bekliyorum hocam.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, belli ki nişanlınızla aranızda bir soğukluk oluşmuş durumda. Ancak ikimizde ağladık diyorsunuz. Bu noktayı tam olarak anlayamadık. Zira nişanlınız ben istemiyorum diyor ise neden ağlıyor. Bu noktada bize sanki başka bir neden var gibi geldi. Sonuç itibari ile size tavsiyemiz her ne kadar zor olsa da zoraki bir ilişkinin peşinde devam etmemenizdir. İslam dininde evlilikte gönül çok önemlidir. O beni istemiyor ama ben onsuz yapamam mutlaka benimle evlenmesi gerekiyor mantığı yanlış bir yaklaşımdır.

Size tavsiyemiz bu durumunuzu aklınız ile değerlendirmenizdir. Bir çözüm üretebiliyorsanız veya nişanlınızın istememesinin başka bir nedeni varsa bu sorunu çözmeye çalışın. Ancak böyle bir durum yoksa ve nişanlınız gerçekten sizi sevmediği için istemiyor ise bu durumda nişanlınıza ve özellikle kendinize saygı duymalı bu konuyu kapatmalısınız. Böyle yapmazsanız ilerde daha çok sıkıntı çekme ihtimaliniz vardır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

 1. Merhaba hocam nisanlimla iki yıldır birlikteyiz.Bir yıldır da nisanliyiz dugunumuze 3 ay kadar bir süre kalmıştı ki
  Bı olay yüzünden tartıştık son bir aydır ayrılığın esigindeydik şimdide tamamen ayrıldık
  Sebeb olarak artık senden soğudum eskisi gibi olamıyorum diyor
  Senin istediğin kişi ben değilim diyor

 2. Selamın aleyküm hocam bende 1 yıldır biriyle görüştüm bunun bunun 6 ayı nişanlılık süreciydi, bu eylülün ilk haftası düğünümüz vardı, geçen hafta tartıştık, kendisine söylememem gereken sözler söyledi aptal vs. Ailesi de telefonla duymuş sözlerimi ve şuan beni istemiyorlar:( (annesi beni çok seviyordu babası da ama şuan istemiyorlar) ben çok pişmanım hocam, onu kaybetmek istemiyorum ne yapmalıyım Allah aşkı için yardım edin bana :( Önceden de tartışmıştık yüzük atmıştık ama bir şekilde toparladık sevgiden dolayı, şuan beni sevmediğini söylüyor, ikilisinde ailesi istemiyor zaten uzatmanın manası yok diyor. Sorunlu bir evlilik istemiyorum vs diyor haklı da. Bende dersimi aldım hocam çok pişmanım lütfen yardım edin.

 3. Benim bu acıları yaşamam Allah istediği için mi böyle oldu evlilik kısmetimde olsaydı yine
  Evlenir miydim bu imtihan mı ben ne yapmalıyım şimdi?

  1. Şüphe yokki bu bir imtihandır ve sonuç itibari ile her ne olursa olun bu sizin kaderinizdir.

 4. Hocam nişanlım seni seviyorum asla bırakmam terketmem vazgeçmem senden ölüm bile ayıramaz ölsem bırakmam yeminler etti sözler verdi sonra bir anda sürekli bahaneler yalanlarla suçu benim üzerime atıp ayrılmaya çalışıyor ayrılalım da demiyor suçu bana atıp benim ayrılmamı istiyor bu yaptıkları günah mı? Evlenmeye niyeti yoktuda niye geldin duygularımla gururumla oynadı şimdi beni yarı yolda bırakıyor? Çok üzülüyorum ben bu acıları yaşamam neden?

  1. Ali ziyaretçimiz Değerli ziyaretçimiz Tabii ki bu konuda haklısınız nişanlınız Böyle yaparak Sizin hakkınızda girmiş olmaktadır. ancak Belli ki nişanlınızın evlilik konusunda bir isteksizliği var. siz ise konuya şu açıdan bakmalısınız. Yüce mevlamız size daha Evlenmeden nişanlınızın asıl düşüncesini göstermiştir. Zira bu gerçeği evlendikten sonra anlamış olsaydınız bu durum sizin için daha çok zor olacaktı. Bu nedenle bunda da bir hayır var diyerek bu Nişanlınla bir son vermeniz sizin için daha hayırlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu