Sorularınız

Nişanlı Biriyle Evlenebilmek İçin Dua Edebilir miyim?

Selamünaleyküm hocam, benim kalbimin ısındığı gördüğümde evleneceğimi sandığım biri var ama o sonra başkasıyla nişanlandı. 1.5 yıldır görmedim bir iletişimim yok ama unutamıyorum. Hayırlıysa bir şekilde olsun diye dua ediyorum. Böyle bir dua günah olur mu?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bir kimse ile evlenebilmek için hayırlısıysa bir şekilde mümkün olsun demekte bir mahsur yoktur. Ancak nişanlı bir kimse ile evlenebilmek için böyle bir dua etmek doğru olmayacaktır. Unutmayın insanların içine bazen bir şeyler doğabilmektedir. Sizin başınıza geldiği gibi. Ancak bu gelen hisler bazen şeytani olabilir. Bu nedenle sonuca bakılmalıdır.

Kaderin önüne kimse geçemez. Eğer içinize gelen bu his mümkün olsaydı bu hissin Rahmani olduğunu anlardınız. Ancak olmuyor ise bu hissin şeytanın vesvesesi olduğunu bilerek hareket etmeli ve kendinizi o kişiye mahkum etmemelisiniz. Size tavsiyemiz hayatınıza devam etmeniz ve hayırlı bir kısmet için dua etmenizdir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu