Sorularınız

Nişanladım Ama Eski Nişanlımı Arıyorum Ne Tavsiye Edersiniz?

Hocam bende ailenin kıymetli kızıydım son 2 seneye kadar fakat 2 sene önce görücü usulü nişan oldu 1 yıl sürdü küçüktüm diye bir tülü ısınamıyordum ve yüzük attım. Ailem bana destek çıktı ilk başta fakat bir süre sonra bana düşman gibi oldular. Bu yüzden bir nişan daha yaptım, ama buda görücü oldu ve ben sürekli kendime kızıyorum yanlış yaptığını düşünüyorum ve eski nişanlımı arıyorum beni aydınlatır mısınız?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, görücü usulü evlenmek kötü bir şey değildir. İnsanlar bazen ellerindekinin kıymetini bilemeyebilmektedir. Ancak bunu kendinize bir sorun yapmanızın bir anlamı yoktur. Size tavsiyemiz geçmişi bir yana koymanızdır. Zira böyle yapmazsanız yarın yine bu günkü duruma düşebilirsiniz. Bu nedenle geçmişten ders çıkartın ve önünüze bakın. İnşaallah bu nişanlılığınız hakkında hayırlı olur. Her işte bir hayır vardır inşaallah bu nişanlılık sizin için hayırlı olacaktır. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

 1. Görücü usulü tanıştık her şey yolunda giderken birden ben konuşmak istemiyorum dedi bitirdi ama ben çok dua ettim geri gelsin beni arasın mesaj yazsın diye neden hala aramadı o kadar dua ettim?

  1. Tabi ki dua etmeliyiz. Ancak bununla birlikte mücadele etmeliyiz. Kendiniz konuşmayı deneyin bu mümkün olmuyor ise aracı olabilecek birinden yardım isteyin ve önce neden böyle yaptığını anlamaya çalışın. Bu sonuca göre bir karar verin.

   1. Konuşmak istemiyorum diyen birini aramak isteseydi arardı diye bekledim aramadı ben onu arayamam o ararsa ancak olabılırdı oda aramadı

   2. Size tavsiyemiz şu bir aile büyüğünüze danışmanızda fayda var ve daha sonra kararı siz vermelisiniz. Ancak verdiğiniz karardan vazgeçmemeli ve net bir karar vermelisiniz. Önemli olan budur.

   3. Ben arasın sorsun mesaj yazsın diye dua ettim niye olmadı aramadı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu