Genel

Nefsimle Mücadele Etsemde Çok Günaha Giriyorum Ne Yapmalıyım?

Ben nefsimle mücadele edemiyorum sürekli günaha giriyorum. Her şeyi Allah bilir ama cehenneme gideceğim diye düşünüyorum. İlmim yeterli derecede bu nedenle günah işlemek daha kötü hissettiriyor. Bu konuda bana ne tavsiye edersiniz. Çok çaresizim.

Değerli ziyaretçimiz, siz içinizdeki iyilikten yaşam sevincini ve en önemlisi Mevla’mıza yaklaşma isteğinizi işlediğiniz günahlardan dolayı engelliyorsunuz. İnsan ruhu Yüce Mevla’mıza eğer belli bir kademe yaklaştıysa ve bu huzuru bulduysa ve daha sonra da istemediği günahlar işlediyse insan ruhu tamda sizin durumunuza gelmektedir. Yani şunu demeye çalışıyoruz bahsettiğiniz sıkıntıları imanlı bir çok kul yaşayabilmektedir. Bu nedenle vazgeçmemelisiniz. Unutmayın ki Nefis ve şeytan kontrolün kendinde olduğunu görür ise hayatınız ve hatta ahiretiniz bir zindan olacaktır. Bu bahsettiğiniz sıkıntılardan şikayet eden kullar durumlarının farkında oldukları için özel kullardır ve böyle kullar güçlü yaratılmıştır. Bu nedenle güçsüz olduğunuzu düşünmeyi bir kenara koyarak gücünüzün farkına varın ve Affedici olan ve Affetmeyi Seven bir Mevla’mızın olduğunu unutmayın.

Ellerinizi Yüce Mevla’mıza açarak “Ya Rabbi ben bilerek ve bilmeyerek işlediğim günahlardan sana sığınırım. Sen beni nefsimle baş başa bırakma” diye dua etmelisiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Evlenmek istiyorum yaşım geldi geçti evlenemedim nişanlıydım terkedildim bu acıları neden yaşıyorum herkes evlendi yuvasını kurdu bana gelince kapılar duvar oluyor yapayalnız ölmek mi bana nasip?

    1. Bunu ancak Yüce Mevla’mız bilir.Evlenipte mutlu olanlar olduğu gibi evlenipte mutsuz olanda çoktur işin özü her şeyin hayırlısını isteyin. Yüce Mevla’mız size hayırlı bir eş nasip eylesin.

  2. Hocam kız arkadaşımdan ayrıldığım için onu çok düşünüyorum ve bazen kafayı yiyorum hocam lütfen yardım edin sürekli onu düşünmek istiyorum bide hocam artık deliliğe kadar gidiyorum aklı dengemi kaybetmeye başladım sorunu çözemıyorum hocam lütfen yardım et 3 aydır mutsuzum o ise beni umursamıyor hocam nıe ben herkes gibi akıllı değilim neden hocam beni istemiyor o niye gurursuzum hocam ?

    1. Unutmayın ki hiçbir şey kaderimizin önüne geçemez. Sizi istemeyen bir kimseden huzur bulamazsınız. Şüphe yok ki bunu bilen Yüce Mevla’mız o kişiyi size nasip etmemiş. Yüce Mevla’mızdan her şeyin hayırlısını isteyin. Yüce Mevla’mız hakkınızda hayırlısını nasip eylesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu