İslam Alimi

Nefis Hırkasını Giydim Ne Çileler Çektim

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

gitmekNefis hırkasını giydim ne çileler çektim, İman hırkasını giydim ziyafetler gördüm. Fikirsiz fikirler peşinde gittim ne belalara erdim. Merhamet ile oldum hakkın iman deryasına yürüdüm. Paylaşmak hırkasın giydim cennet bağında güller derdim. Hayat hırkasını giydim dünya malı peşinde harap oldum, Kanaat hırkasın giydim türlü nimetle ziyafetler çektim.

Nefret kin ile hırkasın giydim aşk ile hayatta zevk alamadım, Aşk hırkasını giydim sevgi nehrinde mutluluk ile yıkandım. Paylaşmak hırkasın giydim cennet bağında güller derdim, Dünya hırkasını giydim peşine düştüm içinde kayboldum, Zikir hırkasını giydim nihan nurlar içinde mutlulukla coştum. Heves hırkasın giydim kendimle kaldım cefa gördüm. Paylaşmak hırkasın giydim cennet bağında güller derdim Zincir vurdum nefsime şeytana Kuran, sünnet deryasına daldım, Her türlü lezzeti güzelliği gül kokusunu ondan aldım orada kaldım. Açıldı gönlüm iman deryasında coştu nurdan nehirlere daldı, Paylaşmak hırkasın giydim cennet bağında güller derdim.

Mümin çok mutlu olur beş vakit namaz ile secdede. Kul Mehmet’im iman ile ol sen İman kokusu yayılır âleme gökten her yerden, İman ile olan bedeni cehennem narı yakmaz söndürür aniden, Açıldı gönlüm iman deryasında coştu nurdan nehirlere daldı. Paylaşmak hırkasın giydim cennet bağında güller derdim. Hak hırkasını giydim dost meclisine gittim, dost meclisinde ölümü hatırladık can cana birlik içinde olduk. Dostum dedi nefes almaya var iken fırsat, selamete çıkan iman yoluna gir er huzura saadete, daha yaşamaya gücün var iken. Dostum dedi git halka hizmet ile ol al ahirette mükâfat, vardım halka hizmet için, Rabbimin hikmetini keremini gördüm sırların sırrına erdim. Dostum Allah ile irtibatı kesme, beş vakit namaz ile secde de ol dedi.

Mehmet Aluç (Kul Mehmet)


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1415
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ