Sorularınız

Necis Çamaşırları Temiz Çamaşırlarla Yıkamak Doğru mudur?

Necis çamaşırları temiz çamaşırlarla beraber yıkamak temiz çamaşırları pisletir mi?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, İslam dininde temizlik çok önemlidir, ancak temizliği abartmakta yanlış olacaktır. İslam dininde her necis çamaşırı ayrı ayrı yıkamak gerekir diye bir konu yoktur. Ancak elden geldiğince dikkat edilmelidir. Zaten en necis çamaşırlar iç çamaşırlar olmaktadır ve zaten bir çok bayan beyazları bir arada yıkamaktadır. Genel anlamda böyle yaparak zaten bu konuya dikkat etmiş oluyorsunuz.

Bundan fazla dikkate gerek yoktur. Günümüzde bulunan çamaşır makinaları zaten iyice güzel bir temizlik yapmaktadırlar. Şunu da bilmeniz gerekmektedir. İslam dininde fazla aşırı temizliğin gereği yoktur. Her şeyin kararında olaması gerektiği gibi temizliğinde kararında olması gerekmektedir. Müslümanları temizlikle aldatan şeytanlar dahi vardır. Bu konuda bilgi için sitemizde yer alan Şeytanın Çocuklarının İsimleri başlıklı konuda bilgi bulabilirsiniz. Bu şeytanlar insanları israfa sürüklemektedirler.

Şunu da belirterek konumuzu sonlandıralım. Şimdi siz belki bu yazımızı okuyunca hocam ne oldu böyle İslam dininde temizlik bu kadar önemli iken siz neredeyse bana temizliğe dikkat etme diyorsunuz diyebilirsiniz. Size böyle bir yazı yazmamızın nedeni anladığımız kadarı ile sizde gereğinden fazla bir temizlik düşkünlüğü var ve bu İslam dininde hoş görülen bir şey değildir. Yoksa sizin de düşündüğünüz gibi İslam dininde temizlik imandandır ve dinimizi yaşayabilmemiz bizim temizliğimize bağlıdır. Temiz olmazsak örneğin abdestli olmazsak ibadetlerimizi dahi yapamamaktayız. Yüce Mevla’mıza emanet olun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

    1. Siz kusura bakmayın yoğunluktan cevaplar biraz gecikiyor yarım saat içerisinde mutlaka cevaplamaya çalışacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu