Dua

Nazar Duası

Bu konuda sizlere nazara çok tesirli olacak bir dua tavsiye edeceğiz. Bu vereceğimiz dua ile beraber Felak ve Nas surelerini okumanında çok büyük tesiri olacaktır. Peygamber Efendimiz bir hadis i şerifinde şöyle buyurmuştur:

“Nazardan Allah’a sığınınız”(age., Tıb: 32)

Peygamber Efendimizinde buyurduğu gibi insanların nazarlarından Allah’a (c.c) sığınmalıyız. Allah’a (c.c) sığınmanın en güzel yolu ise Yüce Allah’ın (c.c) kelamı ile dua etmektir. Sizlere Kalem suresinin 51. ve 52 ayetini okumayı önemle tavsiye ediyoruz.

Nazar Duasının Arapça Okunuşu

nazar-duası

Nazar duasının anlamı: – Şüphesiz inkâr edenler Zikr’i (Kur’an’ı) duydukları zaman neredeyse seni gözleriyle devirecekler. (Senin için,) “Hiç şüphe yok o bir delidir” diyorlar. Hâlbuki o (Kur’an), âlemler için ancak bir öğüttür. (Kalem suresinin 51. ve 52)

Peki bu dua nasıl yapılmalıdır? Bu güzel duayı namazlarınızdan sonra yapmayı ihmal etmeyin. Bununla birlikte içinizde bir sıkıntı hissedince veya bir insanın nazarından çekinince bu duayı okumalısınız.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Hocam merhaba büyük bi sıkıntım var.Kendime sık sık nazar değdirdiğimi farkediyorum.Aynaya bakıp kendimi güzel görünce seviniyorum dakikalarca bakıyorum güzel görünmeyi de seviyorum.Sonra dalınca tabi maşallah diyorum Allah’ım nazardan koru diyorum bazen unutuyorum da ama mesela önceki gün yüzüm pürüzsüzse diğer gün sivilce dolu oluyor gerçekten anlayamıyorum insanın kendisine bu kadar nazarı değer mi? başkalarının da olabilir ama ben kendime nazar değdirdiğimi düşünüyorum

    1. Kişi kendine gereğinden fazla değer verirse veya olduğundan güzel olduğunu düşünür ve kibir yapar ise bu düşünceden zarar görebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu