Kuran, Tefsir

Nas Suresi Anlamı Türkçe ve Arapça Okunuşu

Nas suresi 6 ayetten oluşan bir suredir ve bu sure Medine’de inmiştir. Namaz surelerinden olan bu sure hakkında geniş bilgi için Nas Suresi Hakkında Bilgi başlıklı konuya baş vurabilirsiniz. Bu konuda Nas suresinin Arapça metnine, Arapçasının Türkçe okunuşuna ve Türkçe mealine ulaşabilirsiniz.

Nas Suresi

Nas Suresinin  Türkçe Anlamı

-De ki: “Cinlerden ve insanlardan; insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanların Rabbine, insanların Melik’ine, insanların İlâh’ına sığınırım.” (Nas Suresi1-6)


Nas Suresini Okumanın Faydaları

Nas suresini okumanın birçok faydaları vardır. Peygamber Efendimiz kötü cin ve insanların şerrinden emin olmak için bu sureyi sık sık okumuşlar ve okumayı ümmetine tavsiye etmişlerdir. Peygamber Efendimiz bu sureyi yatağa girdikten sonra okur ve kendi üzerlerine üflerlermiş. Bizlerde koku halinde veya cin ve insanların şerrinden korktuğumuz vakitlerde bu sureyi okuyabiliriz. Zira bunu yapmakta pek çok hayırlar vardır. Muavvizeteyn diye bilinen surelerden biri olan Nas suresinin yanında muavvizeteyn surelerinin bir diğeri olan Felak suresini okumakta çok iyi olur.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu