İslam Alimi

Nas Suresi

Nas suresi 6 ayetten oluşan bir suredir ve bu sure Medine’de inmiştir. Namaz surelerinden olan bu sure hakkında geniş bilgi için Nas Suresi Hakkında Bilgi başlıklı konuya baş vurabilirsiniz. Bu konuda Nas suresinin Arapça metnine, Arapçasının Türkçe okunuşuna ve Türkçe mealine ulaşabilirsiniz.

Nas Suresi

Nas Suresinin Meali

-De ki: “Cinlerden ve insanlardan; insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanların Rabbine, insanların Melik’ine, insanların İlâh’ına sığınırım.” (Nas Suresi1-6)


Nas Suresini Okumanın Faydaları

Nas suresini okumanın birçok faydaları vardır. Peygamber Efendimiz kötü cin ve insanların şerrinden emin olmak için bu sureyi sık sık okumuşlar ve okumayı ümmetine tavsiye etmişlerdir. Peygamber Efendimiz bu sureyi yatağa girdikten sonra okur ve kendi üzerlerine üflerlermiş. Bizlerde koku halinde veya cin ve insanların şerrinden korktuğumuz vakitlerde bu sureyi okuyabiliriz. Zira bunu yapmakta pek çok hayırlar vardır. Muavvizeteyn diye bilinen surelerden biri olan Nas suresinin yanında muavvizeteyn surelerinin bir diğeri olan Felak suresini okumakta çok iyi olur.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. EMRE ATA dedi ki:

    Teşekkürler sağ olun.

BİR YORUM YAZ