Namaz

Namazlarımda Ağlıyorum ve Zor Günler Geçiriyorum Yardımcı Olur musunuz?

Selamün Aleyküm, Ben namaza başlayalı henüz 1 ay oldu. Sürekli namazın sonunda ağlıyorum. Dışarı çıkmak istemiyorum. Çok önemli bir kredi işimiz vardı, onaylandı. Gelen paraya hiç sevinemedim. Dışarıda önemli evrak işim vardı, iş için bile zorla çıkabildim. Kayın validem beni çok severdi, şimdi hep tersliyor. Saygı değer hocam, Tabiri caizse “Canım dedikçe, Canın çıksın!” Diyor. Çok çabuk öfkelenmeye başladım,hep alınganlık yapıyorum. Lütfen bir yardımcı olun, hayırlara vesile olsun. Amin.

Cevap: Değerli ziyaretimiz öncelikle yüce Mevla’mız kılmış olduğunuz ve kılacağınız namazları kabul eylesin. Namaz sonrasında bahsettiğiniz gibi ağlamak ne güzel bir haldir. Unutmayın ki bu hal Efendimizin, ashabının ve İslam alimlerinin halidir.

Gelen krediye sevinmemeniz ve dışarı insanların içerisine çıkmak istemeyişiniz bu halinizin bir getirisidir. Fakat insanlar ile yaşadığınızı ve ailenizin geçimini sağlamanız gerektiğini unutmayınız. İş ve maddiyat konusuna dair sorunlarınızı İslam dini çerçevesinde çözmede samimiyet gösterir iseniz Yüce Mevla’mızın size nice kapılar açacağına şahit olabilirsiniz. Yüce Mevla’mız bir ayeti kerimede şöyle buyurmaktadır.

– Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır. (İnşirah 94.5)

Son zamanlarda hayatınızın geçmiş kısmına göre daha yoğun bir manevi bir atmosfere girdiğiniz gayet açık bir şekilde anlaşılıyor. Tabi ki bu çok güzel bir durum ve siz bu haliniz için bunalıma değil aksine şükür haline girmelisiniz. Unutmayın ki şu anda daha çok bir imtihan içerisindesiniz zira rahmeti sonsuz yüce Mevla’mız samimiyetini gösteren kullarını sınamaktadır ve adeta sizin kararlılığınızı görmek istemektedir. Tabi bu durumu fırsat bilen şeytan ise bu halinizi gerek sizi ve gerekse çevrenizde ki insanları kullanarak sizin bu samimi halinizi sıkıntıya, bunalıma sokmaya çalışarak bu çizginizi bozmaya çalışmaktadır.

Bu sizi asla yıldırmamalıdır. Zira yüce Mevla’mızın rahmeti tüm kulları ile olduğu gibi aynı zamanda sizinle de beraberdir. Mevla’mız imtihan etmiş olduğu kulunu yalnız ve yardımsız bırakmaz. Biraz sabır göstererek bu engellerin hepsini aşacağınıza emin olun ve asla inancınızı yitirmeyin. Yüce Mevlamız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

  1. Sevgili kardeşim Allah işitendir bilendir . Naçizane felsefemiz şu olsun bak ayette(2:153) geçer "SABIR ve Namaz ile benden isteyin" buyuruyor. Hristiyanlar gibi araya vesile sokmayalım ALLAH bize şah damarımızdan bile yakınken hacıdan hocadan ölüden ummayalım. Onlarca Türkçe Kuranı var kaldı ki bak internet te aynı anda bir çok tercümanın çevirisini okuyabiliyoruz. Hepsini okuyup aklınıza uyanlarda devam edebilir tamamen hepsini okuyup düşüncelerinizi katabilirsiniz. KURANI OKUYUN lütfen TEK YARDIMCI ALLAH' dır. "Gaybın anahtarları O'nun katındadır, onları O'ndan başkası bilmez, karada ve denizde olanları O bilir ve bir yaprak düşmez ki, onu O bilmesin; ne toprağın karanlıklarında bir tane, ne de kuru ve yaş hiçbir şey yoktur ki, o her şeyi açıklayan Kitap'ta bulunmasın." (EN'AM/59) Siz ne yeryüzünde, ne de gökte (Allah'ı) aciz bırakamazsınız. Allah'tan başka bir dost ve yardımcı da bulamazsınız. (ANKEBUT/22)Hiç şüphesiz, göklerin ve yerin mülkü Allah'ındır. O, diriltir de, öldürür de. Size O'ndan başka ne bir dost vardır, ne de bir yardımcı. (TEVBE/116)
    Allah sizin düşmanlarınızı çok iyi bilir. Gerçek bir dost olarak Allah yeter. Ve yardımcı olarak da Allah yeter. (NİSA/45)
    Allah O'dur ki, gökleri, yeri ve ikisi arasındakileri altı günde yaratmış, sonra Arş üzerine istivâ buyurmuştur (hakim olmuştur). Sizin için O'ndan başka ne bir dost vardır, ne de bir şefaatçi! Artık düşünmeyecek misiniz? (SECDE/4) hep beraber artık düşünelim Namaz kurandan anlaşılmaz deyip söylentilere dalmayalım çünkü peygamberden sonra sabah inanıp akşam inkar edenler veya müminlerle karşılaşınca inandık deyip şeytanlarla buluşunca onları kandırıyoruz diyen müşrik ama hadis toplayıcıların sahabeden duymuş dediği veya sahabe olduğunu iddia eden kişilerden anma olduğu söylenen o sözlerin doğruluğu çok ama çok tartışılır ki ALLAH KURANI KORUYACAK OLAN BİZİZ demiş Peygamberin sözlerini dememiş keçinin ayet yemesi vs sapkın hadisler peşine düşmeyelim. KILAVUZUMUZ KURAN olsun inşaallah. Selam üzerinize olsun kardeşim/lerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu