DuaNamaz

Namazdan Sonra Okunan Dua

Değerli ziyaretçimiz, Namaz ibadetlerimizin sonrasında okunacak dua konusunda şu rivayetleri sizlerle paylaşmak isteriz.

Rasulullah efendimiz (s.a.v) sellemin biz ümmetine her namazdan sonra okumamızı tavsiye ettiği duayı aşağıda zikredeceğiz: Hazreti Enes (r.a) dan rivayet edildiğine göre Rasulullah Efendimiz (s.a.v) hazretleri şöyle buyurdu:

’’Her kim her farz namazların arkasından Ayetül_Kürsi’yi okursa öteki namaza kadar (maddi ve manevi bütün belalardan) korunur ve bunu yapmaya ancak peygamberler sıddık ve şehit devam eder”. Beyhaki, Şuabul-İman:2/459,No:2396)
Başka bir rivayette ise:

Ebu Umametel _Bahili (r.a) dan rivayet edildiğine göre Rasulullah Efendimiz (s.a.v) hazretleri şöyle buyurdu:“Her kim her farz namazın arkasından Ayetül_Kürsi’yi okursa onunla cennete girmek arasında ancak ölüm vardır”. Yani öldüğü gibi cennete girer. (Nesai, Amelül _Yevmi Vel_Leyle:100)

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Bir de Ezan okunurken okuyan kişi ile birlikte tekrar eden bir kimse ezan okuyan kişinin aldığı sevap kadar sevap alır diye biliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu