Sorularınız

Namazdaki Duaları Sırasıyla Okuyamıyorum

Namazda okunacak dua sırasıyla ilgili problemlerim var ben duaların hepsini tam olarak bilmediğim için bildiğim duaları sırayla okuyorum bunun sevabı günahı nedir namazlarım kabul oluyor mu?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, namaz kılarken sureleri sırası ile okumak gerekmektedir. Ancak yanlışlıkla veya bilmediğinizden dolayı bu sıraya uymamanızda bir sakınca yoktur. Namazlarınıza bir zarar vermemektedir. Sitemizde yer alan namaz surelerinin okunuş sırası başlıklı konuya baş vurabilirsiniz. Bununla birlikte namazlarınız da bahsi geçen sureleri sırasıyla okuya bilmek için bütün sureleri ezbere bilmeniz gerekmemektedir. Bu konuda önemli olan namaz kılan kişinin namaz kılarken bildiği sureleri sırasıyla okumasıdır. Zira kişi ezbere bilmediği surelerden mesul değildir. Dolayısı ile namaz surelerini sırası ile okumamak günah değildir. Ancak namaz kılarken bu sıraya uymakta hayır vardır ve yapılması gereken bir konudur.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu