NamazSorularınız

Namazda Zamm-ı Sure Sırası Nasıl Olmalıdır?

Çocukluğumdan beri namazımda sırasıyla Kevser- İhlas – Felak- Nas şeklinde okuyorum Zamm-ı Sureleri. Acaba mekruh mudur kıldığım namaz bu şekilde? Sonuç itibariyle sıra ve atlamaya uyuyor galiba. Hatalıysam düzeltirseniz beni müteşekkir olurum.

cevapDeğerli ziyaretçimiz, genel itibari ile yaptığınız doğrudur. Fakat ilk rekatta okunan zammı sure ikinci rekatta okuyacağınız zammı sureden uzun olmalıdır. Bu ve buna benzer bir iki konu daha vardır. Bu konu ile ilgili detaylı bilgiyi sitemizde yer alan Namaz Sürelerinin Okunuş Sırası başlıklı konuyu ziyaret edebilirsiniz. Fakat geçmiş namazlarınızı eksik olarak görmemelisiniz. Bu kurallara uymak namazlarınızı daha doğru yapacaktır. Fakat ben böyle yapmamıştım şimdi namazlarım olmadı mı demekte yanlış olacaktır. Size tavsiyemiz az önce örnek olarak verdiğimiz konuyu okumanız ve bundan sonra ki namazlarınızda bu kurallara dikkat etmenizdir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu