İslam Alimi

Namazda Sürekli Aynı Sureleri Okuyabilir miyiz?

Hocam öncelikle bizleri bilgilendirdiğiniz için Allah sizden razı olsun. Ben namazımı kılmaya çalışıyorum fakat sürekli aynı sureleri okuyorum , mesela farzlarda genellikle Kevser ve ihlas suresi , sünnetlerde belirli sureler bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, başka sureleri bilmeyen için namazda ayı zammı sureleri okumanın bir sakınca yoktur. Aslında başka sureler bilen içinde bir sakınca yoktur ama farklı sureler okumak daha doğru olacaktır. Bununla birlikte farklı surelerde ezberlenmelidir. Böylelikle hem bilgimiz artacaktır hemde namazlarımızda farklı sureler okumamıza imkan olacaktır.

Yüce Mevla’mızın bütün ayetleri çok değerlidir ve aralarında ayrım yapılamaz. Fakat namazlarımızda zammı sure olarak farklı sureler okumak daha uygun ve güzel olacaktır. Konu ile alakalı olan Namaz Sürelerinin Okunuş Sırası başlıklı konuyuda okumanızı tavsiye ediyoruz.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Demir dedi ki:

  Selamünaleyküm hocam namaza yeni başladım kitaplarda gördüğüm namaz surelerinin sırası yukarıdan aşağıya doğru yazılmış ben onları hepsini beş vakitte karışık okusam olur mu sonuçta hepsini okumuş olacağım

 2. Aysel dedi ki:

  Bütün farzlarda kamet getirilirmi ve bayanlar kamet getirir mi getirse olurmu namaz kılarken sabah namazinda sünnette Kevser ve ihlas suresi ni okuyorum ve farzda da aynı süreleri okuyorum öğle namazinin sunnetindede Tebbet ihlas Felak ve Kevser suresini okuyorum farzdada kafirun Nasr suresini okuyorum. Öğle namazının son sunnetinde ise Kevser ve ihlas suresi ni okuyorum olurmu peki

  1. islamalimi dedi ki:

   Kendi başınıza kıldığınız namazlarda kamet getirebilirsiniz bunda hayır vardır. Namazda okunacak sürelerde ise bildiklerinizi okuyabilirsiniz. Konuda yer alan bilgilerden istifade ediniz.

 3. Halil dedi ki:

  Sayın hocam benim sorum aldığımız maaş in yaninda bize verilen promosyon parası haram mi helal mi

  1. islamalimi dedi ki:

   Net bir cevap verebilmemiz için mesleğinizi ve promosyonun nasıl olduğu gibi detaylar vermelisiniz.

BİR YORUM YAZ