NamazSorularınız

Namazda Dirseklerimizi Yere Koymak Yanlış mı?

Namazda dirseklerimizi yere koymak dayamak yanlış mı yere değdirmeden zor oluyor.

cevapDeğerli ziyaretçimiz, namaz ibadeti insan oğlunun fıtratına, fiziki durumuna kusursuz uyan bir ibadettir. Erkeklerin namaz ibadetinde secdeye gittiklerinde dirseklerini yere değdirmesi, kadınların ise namaz ibadetinde secdeye gittiklerinde dirseklerini yere değdirmemesi yanlıştır. Dolayısı ile erkekler dirseklerini yere değdirmemelidir. Kadınlar ise dirseklerini yere değdirmelidirler.

Siz bu soruyu sorduğunuza göre bir erkeksiniz ve dirseklerinizin yere değmesinin zor olduğunu ifade ediyorsunuz. Ancak biz ilk defa bunun zor olduğunu duymaktayız. Dolayısı ile fiziki bir rahatsızlığınız olduğunu var sayıyoruz. Bu nedenle bir doktora görünmenizde fayda var. Ancak doktorluk bir durumunuz yok ise ve isteseniz de dirseklerinizi havada tutamıyor iseniz dirseklerinizi yere koyabilirsiniz. Fakat bilmelisiniz ki eğer birazcık zorlama ile dirseklerinizi yere koymadan namazınızı kılabiliyor iseniz bu zorluğa katlanmalı ve namazlarınızı bu şekilde kılmalısınız.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu