Namaz

Namazda Aklıma Olmadık Şeyler Geliyor

Ben namazlarını en güzel bir şekilde eda etmeye çalışan biriyim. Fakat Namazda aklıma olmadık şeyler geliyor; bunun sebebi nedir, ne yapmam gerekir? Bu konu beni çok rahatsız ediyor.

Namazda aklıma olmadık şeyler geliyor sorusunun cevabı:
Öncelikle namaz için aldığımız Abdestimizi usulüne uygun ve güzel bir şekilde almamız gerekir. Namaz içerisinde aklımıza olmadık şeylerin gelmesi şeytanın vesvesesinden ibarettir.

Şeytan Namazda namaz kılan kimsenin huzuru bozmaya çalışır, kulun yaptığı ibadetten sevap kazanmamasını sağlamak için elinden geleni yapar.

Kul İradesine hakim olup kendisini namazda söylediği söze, yaptığı ibadete verecek ve güzel şeylerle meşgul olmalı ve kendisine “Allah’ın huzurundayım! “ , “Kâbe’nin karşısındayım!” demelidir. Fatiha suresinin başında “Elhamdü lillâhi rabbil âlemîn” derken manasını düşünmelidir. Kendisini okuduğu şeylerle meşgul eder ise ise inşallah bu durumdan kurtulmuş olacak.

Tabi bir kimse bu durumu bir anda atamayabilir. Bu nedenle sabırlı olmalı ve namazda ihlası yakalayabilmek için elden geleni yapmalıdır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu