Kadın

Namaz Kılmayan ve Örtünmeyen Kadından Dolayı Eşi Mesul Olur mu?

Hocam eşim çok söylememe rağmen örtünmüyor ve de namaz kılmıyor bu durumda erkek olarak günahı benim midir?

Değerli ziyaretçimiz, Bir erkek hanımının baş açık gezmesine rıza gösteriyorsa bu durumdan elbetteki kendisi de mesul olur. Fakat kendisi bu durumdan razı olmadığı halde eşi hala başı açık olmaya devam ediyorsa ya da namazlarını kılmıyorsa, mesuliyet kadına ait olur. Erkek bu durumdan dolayı mesul olmaz.

Kadın eğer ki dinin emirlerini ve yasaklarını yerine getirmiyorsa, bu durumda kocası kadına nasihatta bulunmalıdır. eşine örtünmenin ve namazın hükmünü ve önemini anlatan kitaplar okutmaya çalışmalıdır.

Kadın Bu yazdıklarımızı yaptığınız halde hala daha yola gelmezse, ebedî olan ahiret hayatını kurtarmak gayesiyle hanıma karşı biraz sert davranmak, böylede yola gelmezse geçici olarak kadından uzak kalmak gerekmektedir. Bununla da düzelmezse erkeğin vazifesi sona ermiş olur. Bundan böyle günahı kadına aittir.

Bu durumda olan bir kadını boşamak gerekmez. Özellikle de evlenip çocuk sahibi olduktan sonra boşamaya karar vermek çok acı bir durumdur. Artık size düşen eşiniz için dua edip Allaha yalvarmaktır. Rabbimiz Yardımcınız olsun eşinize hidayet versin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu