Namaz

Namaz Kılan İnsan Nasıl Yalan Söyler?

Hocam nişanlım beni terk etti duydum ki başkasıyla berabermiş beni bildiği halde kız da bu duruma razı nişanlım namazını kılan, orucunu tutan her türlü ibadeti yerine getirmeye çalışan bir insandı, ben artık kime güveneceğim konusunda çaresizim ne olur bana yardımcı olun çok kötüyüm.

Değerli Ziyaretçimiz, Güzel kardeşim Müslümanlık yalnızca namaz kılmak ve oruç tutmak demek değildir. Aksine Müslümanlık, namazı kılmak ve de hayatı namaz gibi yaşamak demektir.

İnsanların onuruyla gururuyla oynamak onları rencide etmek Müslümanlıktan çok uzak bir iştir. Nişanlınız bu hatayı yapmış, yapmış olduğu şey de büyük hatadır günahtır.

Siz de de hata var hatalısınız, neden bir insana takılıp kalıyorsunuz bu insan böyle yaptı diye herkesi aynı kefeye koymamalısınız? Bitirin aklınızda o insanı  hayatınıza devam edin kendinize yeni bir yaşam hayat oluşturun. Takılmayın bir insana. Şayet size haksızlık ettiğini düşünüyorsanız o konuda da hiç şüpheniz olmasın sizi yaratan Rabbimiz size yapılan bu zulmün hesabını mutlaka görür. Yeter ki siz de, kendinize zulüm etmeyin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu