AileNamazSorularınız

Namaz Kılan Bir Eşi Hak Etmiyor muyum?

35 yaşındayım ve  bekarım. Babam çok dindar biri değildi. Ben de hep dinde ilerlemek istedim ama olmadı. Mustafa Karataş hoca benim gibi durumdaki bir kişiye dindar bir bayan ile evlen yoksa babası gibi olur dedi. Bende dindar  bir bayan arıyorum. Ama namaz kılan bir bayan arayınca sen beş vakit kılıyormusunda arıyorsun diye tepki alıyorum. Cuma namazını kılarım. Bazı vakitleri kılarım beş vakit hep düzensiz bozuluyor. Hak etmiyor muyum, ben beş vakit namaz kılan bir eş.

Namaz kılan bir eşi hak etmiyor muyum? Sorusunun cevabı: Değerli ziyaretçimiz, Murat bey siz ben beş vakit namaz kılan bir eş istiyorum dediğinizde size sen beş vakit kılıyor musun diye sormalarından daha doğal bir şey yoktur. İnsanlardan yapmadığınız bir şey istemek yanlış bir şey olacaktır. Tabi ki sizde namazında niyazında edebli ve ahlaklı bir eşi hak ediyorsunuz. Kimse bunun aksini iddia edemez. Fakat önce kendinizden başlamalı ve size engel olan konulara kararlılıkla karşı durarak namazlarınızı aksatmadan kılmalısınız. Aslında bu noktada asıl sorun sizin namaz kılan bir eşi hak edeip veya hak etmeyişiniz değil, asıl sorun sizin namazlarınızı düzenli bir şekilde kılmıyor oluşunuz. Eğer bunu aşabilirseniz inşaallah sorunlarınız çözülecektir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu