Namaz

Namaz Kılacağım Bir İş Bulamıyorum Bu Durumda Ne Tavsiye Edersiniz?

Çok iş başvurusu yaptım ama sonuç yok ya kibarca namazı araya katmadan başka sebeplerden dolayı işe alamadıklarını söylüyorlar yada açık açık namaz kılamayacağımı söylüyorlar. Mesela aldığım en iyi teklifi söylüyeyim sabah namazını kılabilirmişim, öğlen namazını yemeği hızlı yersem yemek molam dolmadan kılabilirmişim.

İkindiyle akşam namazlarını iş yoğunluğundan dolayı kesinlikle kılamazmışım yatsı kimse olmadığından kılabilirmişim yani kısacası adamların önceliği iş ben çok doğru bir adam mıyım diye sorarsanız değilim ama ömrümde yaptığım tek doğrum varsa oda namaz iyi kötü 1 seneye yakındır hiç bir vaktini kaçırmadan bugüne kadar kıldım bundan sonrada 5 vakit namaz her zaman olsun istiyorum ama onu da maalesef kıldırmıyorlar çok enteresan ama durum bu.

Değerli ziyaretçimiz öncelikle bu fitne zamanında çok güzel bir şey yaptığının bilincinde olmalısınız. Biz Müslümanlar işte tam da bundan dolayı günümüzde bu durumdayız. Bir kafir bile bir Müslümanın ibadetine karışmazken bir Müslümanın başka bir Müslüman’ın ibadetini yapmasına engel olması sizin de bahsettiğiniz gibi çok enteresan ve anlaşılması mümkün olmayan bir durumdur.

Ancak size tavsiyemiz yılmadan sabırla ibadetinizi devam etmelisiniz. bakın Yüce mevlamız Kuranı Kerim’de şöyle buyurmaktadır :

– Diyanet İşleri: “Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle beraberdir”. (Bakara 153)

Özetle sabrederek namazınızı kılmaya devam ederseniz geç olsa da, güç olsa da mutlaka yüce Mevla’mızın rahmeti bereketi sizinle olacaktır. Gerekirse mesleğinizi değiştirmeniz dahi sizin için daha hayırlıdır. Gönlünüzden şunu geçirmeyi asla unutmayın, Yüce Mevla’mızın rahmeti geniştir hiçbir kulunu rızık yönünden mahrum etmemektedir ve Yüce Mevla’mızın en sevdiği şeylerden biri kuluna hiç beklemediği bir yerden nimet ikram vermektir. Yüce Mevlamız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu